„Prienai“ – LKF čempionai

Kovo 28 d. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro atsakomose finalo rungtynėse Prienų vyrų krepšinio komanda „Prienai“ padovanojo miestui šventę. „Prienai“, antrąkart susitikę su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“, įtikinamai nugalėjo varžovus rezultatu 81:60 (18:18, 15:18, 26:10, 22:14) ir tapo LKF čempionais..

Pirmąsias rungtynes Pasvalio ekipa prieš dvi savaites namie laimėjo tik 77:75. Prieniškiai žaidė namuose, todėl padėjo ne tik namų sienos, bet ir gausiai susirinkę bei karštai savo miesto komandą palaikę sirgaliai.

 

 

Rungtynės prasidėjo taikliu Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ dvitaškiu. „Prienų“ sirgaliai nuo pirmųjų sekundžių skanduotėmis „Prienai! Prienai!“, „Žalia – balta“ ir kitais triukšmo daug sukėlusiais garsais palaikė savo komandą. Tačiau iki didžiosios pertraukos sėkmingai startavusius priešininkus prieniečiams pavyko aplenkti tik vieną kartą vienu tašku. Nesėkmės kovoje dėl kamuolio po krepšiu, metant tolimus metimus ir net iš patogių pozicijų iš po krepšio lydėjo du kėlinius. Žinoma, koją pakišo jaudulys ir didelė atsakomybė. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiai (18:18), o dramatiška kova antrajame kėlinyje – 36:33 „Pieno žvaigždžių“ naudai. Tačiau net ir nesėkmių serijoje sirgaliai savo komandos neapleido. Atrodo, niekas netikėjo, kad sunkiai prasidėjusi kova dėl taurės bus pralaimėta.

Trečiame ketvirtyje įvyko persilaužimas. Krepšys „atsirišo“ salės šeimininkams. Prienų krepšininkai spurtavo 26:10 ir jau neleido svečiams pasivyti. Likus vienai minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos, prieniečiai pirmavo 13 taškų skirtumu ir jį išlaikė iki kėlinio pabaigos.

Paskutiniajame kėlinyje žiūrovai jau pradėjo atsipalaiduoti. Pasvaliečiams vos kartą pavyko priartėti prie „Prienų“ krepšininkų 10 taškų skirtumu, ir tai tik trumpam. Po to sekė serija taiklių tolimų prieniečių komandos metimų, mūsiškiai vis labiau tolo nuo savo priešininkų. Likus žaisti pustrečios minutės, jie pirmavo dvidešimties taškų skirtumu, o salė ūžė, gaudė ir skandavo: „Taurė mūsų! Taurė mūsų!“. Įtemptos, bet labai gražios rungtynės baigėsi „Prienų“ komandos pergale (81:60). Pirmąkart istorijoje Prienų krepšininkai tapo DNB LKF taurės nugalėtojais. Šis titulas yra reikšmingiausias devynioliktą sezoną skaičiuojančio klubo istorijoje. Daugiausia – keturis kartus – taurės savininkais buvo LKL čempionai „Žalgirio“ krepšininkai (2007, 2008, 2011 ir 2012 metais). Dukart (2009, 2010 metais) LKF taurės turnyrus laimėjo LKL vicečempionas „Lietuvos rytas“.

Rezultatyviausiai 2013 m. LKF taurės nugalėtojų gretose žaidė 16 taškų pelnęs Gediminas Orelikas, Gintaras Kadžiulis pridėjo 14 taškų.

„Pieno žvaigždėms“ 12 taškų pelnė Tyrellas Biggsas, 11 – Šarūnas Vasiliauskas.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Prienų komandos kapitonas G. Kadžiulis, kuris buvo apdovanotas 3 tūkst. lt pinigine premija.

LKF taurę nugalėtojams įteikė Vladas Garastas ir Paulius Motiejūnas. Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas kartu su LKF atstovais įteikė nugalėtojams čempionų medalius.

Per pertraukėles finalinių rungtynių žiūrovams buvo surengti žaidimai, kurių metu buvo galima laimėti vertingų LKF prizų. Dalyvius ir žiūrovus džiugino „Prienų“ klubo šokėjos bei PKLC kolektyvas „Trapukas“.

 

Romos Sinkevičiūtės informacija ir nuotraukos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close