TALENTŲ SAMBŪRIS. Nemuno krantas pasipuošė margučiais

Ketvirtadienį, nuo pat ryto, nuo Birštono pusės važiuojantieji Greimų tiltu galėjo pajusti artėjančių Šv. Velykų dvasią. Kairiajame Nemuno krante, tarp dar užsilikusio balto sniego ir rudenį nurudusios žolės, margaspalvės gamtos spalvomis – raudona, geltona, žalia, oranžine, mėlyna – žaismingai sumirgėjo Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrių juosianti tvora.

 

 

Ant tvoros eksponuota porą savaičių truksianti mokinių darbų – margučių paroda. Niekas turbūt nesiginčys, kad Velykos yra graži ir prasminga šventė. O jų laukimas siejasi su apsivalymu, atgimimu, pavasario atėjimu tiek gamtoje, tiek mūsų širdyse.

„Revuonos“ vidurinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus pedagogai ir mokiniai pasitinka pirmą pavasarį naujose patalpose. Todėl nusprendė netradiciškai pasipuošti aplinką ir ne tik patys pasidžiaugti, bet ir praeivius pradžiuginti margučių raštais ir spalvomis. Taip gimė mintis eksponuoti margučių parodą tiesiog ant tvoros. Vieną dieną, kaip nepakartojamą pavasario akimirką! Prie šio projekto noriai prisijungė Prienų lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtiniai su savo auklėtojomis bei „Revuonos“ vidurinės mokyklos pradinukai su savo mokytojomis.

Neramu buvo laukti parodos datos – kovo 21d., nes pavasariniai orai labai mėgsta išdaigas. Tačiau oras buvo tarsi užsakytas. Saulės spinduliuose darbai atrodė dar žavesni ir spalvingesni. Malonu buvo stebėti pro šalį skubančius besišypsančius praeivius, sulėtinančius greitį automobilius. Akį traukė ne vien ant tvoros sukabinti margučių plakatai, bet ir pintinė didelių įvairiaspalvių margučių. Gražiausio margučio nerinkome dėl paprastos priežasties – jie visi gražiausi.

Parodos atidarymui specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai paruošė spektaklį „Skruzdėlė Atsiskyrėlė“. Į mokyklos aktų salę sugužėjo visi parodą rengusieji. Rodos, salė didelė, tačiau vietos užteko ne visiems, daugeliui teko stovėti, kitiems – tupėti, kai kurie nesibrangino ir sėdosi ant žemės. Prie projekto su džiaugsmu prisijungė tiek vaikų, kad sunkiai buvo galima įsivaizduoti.

Nors specialiojo ugdymo skyriaus vaikams sunkiau išmokti žodžius, prisiminti vaidinimo eigą, tačiau jų vaidinimas prikaustė visų žiūrovų dėmesį – ir vaikų, ir auklėtojų, ir mokytojų, ir svečių. Daugelis žiūrovų prisijungė prie spektaklio: bendravo su aktoriais, padėjo jiems ieškoti iškeltų uždavinių sprendimų. Džiaugiamės, kad turime galimybę atskleisti mokinių gebėjimus, kad žiūrovai spektaklį stebėjo labai susidomėję.

 

 

Po linksmo spektaklio visi parodoje dalyvavę kolektyvai gavo „Revuonos“ vidurinės mokyklos direktorės I. Balčiukynienės padėkas. Direktorė džiaugėsi gražiu bendradarbiavimu ir pavykusiu renginiu. Džiaugėsi ir mokinių darbais. Margučiai ne tik spalvoti ir gražūs, jie labai  kūrybiški. Juos kuriant panaudotos įvairios piešimo, karpymo, klijavimo technikos.

Smagu, kad parodą aplankė Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė ir Prienų pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) direktorė Angelė Vasiliauskienė su kolektyvu. PPT kolektyvas labai glaudžiai bendrauja su specialiojo ugdymo skyriumi. Jie čia ir dažni svečiai, ir patarėjai, ir globėjai.

Paroda ant tvoros vyko vos vieną dieną. Siekiant apsaugoti nuo drėgno oro, margučiai buvo perkelti į ekspoziciją po stogu. Kas nespėjo pamatyti parodos ant tvoros, dalį eksponatų gali pamatyti Prienų rajono savivaldybės pastato 2 aukšte. Antroji ekspozicijos dalis džiugina Prienų pedagoginės psichologinės tarnybos, įsikūrusios Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos patalpose, lankytojus. Abi ekspozicijos skleis velykinę dvasią iki balandžio 5 d.

 

Kristina Belenavičienė,

Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close