home Pasaulyje Europos Parlamentas spręs dėl švarios energijos paketo

Europos Parlamentas spręs dėl švarios energijos paketo

Pirmadienį EP nariai diskutuos dėl ES energijos vartojimo efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių taisyklių pataisų, siūlydami iki 2030 m. energijos vartojimą ES sumažinti 40 proc., o atsinaujinančių išteklių dalį joje padidinti iki 35 proc.
Šie pasiūlymai bus aptarti pirmadienį 17 val., o trečiadienį EP nariai balsuodami apsispręs, kuriems iš jų pritarti ir ar pradėti taisyklių derinimą su ES Taryba, kuri jau yra pasiruošusi deryboms. Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas siūlo įpareigoti ES valstybes iki 2030 m. energijos vartojimą sumažinti 40 proc. (Europos Komisija siūlo šį vartojimą sumažinti 30 proc.), o 35 proc. suvartojamos energijos gaminti iš atsinaujinančių išteklių (Europos Komisija siūlo 27 proc.). Europarlamentarai taip pat siūlo užtikrinti, kad iki 2030 m. 12 proc. transporto sektoriuje suvartojamos energijos turi būti gaunama iš atsinaujinančių išteklių. Energijos vartojimo efektyvumo, atsinaujinančių išteklių ir Energetikos sąjungos valdymo taisyklės yra dalis 2016 m. pristatyto švarios energijos dokumentų rinkinio, kuriuo siekiama užbaigti Energetikos sąjungos kūrimą.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close