Nuoširdūs tarpušvenčio pašnekesiai su TAU studentais

Laikotarpis tarp Kalėdų ir Naujųjų metų yra ypatingas, tad labai tinka kalbėti apie gerus ir pavykusius darbus, taip pat prisiminti ir nelabai pavykusius, ir ką reikia daryti, kad ir jie taptų sėkmingai įgyvendintais projektais.

Jau kelinti metai tarpušvenčiu Birštono trečiojo amžiaus universiteto studentai kurhauzo salėje susitinka pasikalbėti su savivaldybės mere Nijole Dirginčiene bei pavaduotoju Vytu Kederiu.

Gruodžio 29 dienos vakarą į kurhauzą susirinko didelis ir gražus būrys TAU lankytojų, panorusių išklausyti savivaldybės vadovės pasisakymą ir patys užduoti rūpimus klausimus bei padiskutuoti aktualiomis temomis.

Muzikiniu kūriniu vakaro dalyvius pasveikino ir puikią nuotaiką padovanojo Birštono mokyklos mokytojos Angelina Šližienė, Olga Zubavičienė, smuikininkė Augustė Zubavičiūtė ir saksafonininkas Jonas Zubavičius.

Renginio vedėja Asta Ferevičienė pasidalijo prasmingais žodžiais ir mintimis apie TAU gyvenimą, pamąstymais apie bendrus džiaugsmus, kurie yra nuolatinis žmogaus palydovas.

TAU direktorė Roma Urbonienė padėkojusi atlikėjams už gražią muzikinę dovaną, pristatė universiteto veiklą ir pasidžiaugė tuo, kas nuveikta per šiuos mokslo metus: buvo daug įdomių paskaitų ir lektorių, išvykų ir kelionių, o dar daug gerų dalykų laukia ir ateityje. Juk TAU lanko žinių trokštantys ir norintys tobulėti žmonės, kurie nori kuo daugiau sužinoti ir taip įprasminti savo gyvenimą.

Pašnekesys – tai dialogas, kada galima klausti, išsakyti savo nuomonę ir diskutuoti. Taip buvo ir šį kartą. Savivaldybės merė visus suintrigavo skaičių „5“ kombinacija: 55/555/5555. Vėliau buvo paaiškinta, ką gi jie reiškia. Į Birštoną šiemet buvo investuota 55 mln. eurų, sukurtos 555 darbo vietos (gal viena kita mažiau), o norimas pasiekti gyventojų skaičius savivaldybėje yra 5555. Kol kas tai tik svajonė, bet ji labai lengvai gali išsipildyti, jeigu kurorte atsirastų daugiau gyvenamojo ploto.

N. Dirginčienė pasakojo, jog artimiausiuose planuose numatyta, kad vietoje „Druskupio“ restorano turėtų iškilti gyvenamieji namai, vietoje turgaus – taip pat gyvenamieji kotedžai. Merė pasidžiaugė, kad neseniai buvo atidaryti 7 nauji verslo objektai, tarp jų ir „ Vytautas Mineral Spa“, restoranas-viešbutis „Pušynė“, vila „Klasika“, nauji sanatorijos „Eglė“ korpusai ir kt.

Savivaldybės vadovė sakė, kad surenkama daugiau nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių, kad Birštone beveik nėra bedarbių, o darbo užmokestis, nors ir nedidelis, tačiau didesnis negu Druskininkuose ar Palangoje. Birštono savivaldybė tarp mažų savivaldybių užima gana aukštą vietą ne tik pagal nedarbo lygį, bet ir pagal švietimo rezultatus.

N. Dirginčienė išsamiai pristatė atliktus darbus, pasidalijo pamąstymais, ko Birštonui reikia, kad ne tik svečiai, bet ir patys gyventojai gražiai gyventų ir būtų laimingi. Neblogai vyksta daugiabučių namų renovacija (už tai gautas apdovanojimas), nestovi vietoje daugiafunkcio sporto centro statyba, kitais metais (2018 m.) bus užbaigtas Slaugos skyrius Birštono PSPC, taip pat ruošiamasi Birštono meno mokyklos ir Birštono vienkiemio darželio renovacijai. Neužmiršti ir kitos Nemuno pusės reikalai – ten irgi po truputį juda žemės ir turto savininkai. Kai ten atsiras daugiau gyventojų, kai įsisuks didesnė veikla, bus vėl galima kalbėti apie tilto statybą.

Ambicingas planas yra ir dėl žemės plotų prie tvenkinių, kur, atsiradus investuotojui, būtų galima įrengti tikrą mini kvartalą su gyvenamaisiais namais, biurais, konferencijų salėmis ir kt.

Merė pasidžiaugė ir geromis naujienomis dėl numatomo kasmet rengti Birštone „Būtent“ festivalio, kuris jau pirmais metais pritraukė didelę masę žmonių, daug įdomių lektorių ir pranešėjų.

N. Dirginčienė pasidalijo planais dėl buvusio knygyno pastato, taip pat dėl senojo restorano J. Basanavičiaus aikštėje, kalbėjo apie vasaros metu atsirandančius eismo nesklandumus.

O TAU lankytojus domino viskas – tai rodė merei pateikiami klausimai dėl Žvėrinčiaus tako, dėl sanatorijos „Versmė“ renovacijos, dėl galimybės Lakštingalų gatvėje padaryti žaliąjį labirintą. Iškilo klausimas ir dėl to, kad niekaip neprigyja miesto turgus naujoje vietoje. Pasak merės, ta vieta, kur dabar yra įrengtas turgus, nėra pati geriausia. Yra pavyzdžių, kai turgeliai tam tikromis dienomis ir valandomis rengiami savivaldybių aikštėse…

Buvo išsakyta minčių ir dėl nedidelių lėktuvėlių aerodromo, taip pat nuogąstauta, kad Birštonas gali prarasti savo individualumą. „Norime išlikti ypatingi, turėti kuo daugiau žaliųjų erdvių. Senamiestyje jokių statybų nenumatoma, tik renovacija ir remontas. Plėtra galima nuo „Vytauto Mineral Spa“ link Nemuno, Lelijų gatvėje taip pat gali būti statomas daugiabutis gyvenamasis namas.

Merė apgailestavo, kad nepavyksta rasti bendros kalbos su kai kurių apleistų namų savininkais (senoji pirtis, lėtai juda buvusio pašto savininkai, reikalai stringa ir su kino teatru, neaišku, kaip bus ir su olimpine baze, kuri šiuo metu yra Lietuvos sporto akademijos nuosavybė, nepuošia kurorto ir apleisti pastatai Centriniame parke).

Merė ir merės pavaduotojas sulaukė ir asmeninio pobūdžio klausimų, į kuriuos mielai atsakė.

Vėliau TAU dekanė Nijolė Jakimonienė per rankas paleido uždegtą žvakę, ir kiekvienas išsakė savo bei ant ištraukto lapelio užrašytus palinkėjimus – sau ir visiems.

Kai žiūri į degančią žvakę, susimąstai, kad ji lyg žmogus: kai dega viena –tik mažytis žiburėlis, o kai jų daug – tai jau ir šviesa, ir šiluma. „Jūs patys lyg žvakės švieskite ir spinduliuokite gerumu ir meile gyvenimui. Ačiū už meilę ir bendrystę, ačiū, kad esate šviesa“, – kalbą užbaigė N. Jakimonienė, linkėdama gerų ir gražių ateinančių metų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close