home Kultūra Paskutinis metų renginys – vėl atgimusioje Prienų kultūros ir laisvalaikio centro didžiojoje salėje (nuotraukos)

Paskutinis metų renginys – vėl atgimusioje Prienų kultūros ir laisvalaikio centro didžiojoje salėje (nuotraukos)

Gruodžio 29 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centras pakvietė visus į tradicinį šventinį koncertą „Žiemos mozaika“. Tačiau šįkart koncertas nušvito ir suskambėjo kitaip.

 

Po ilgos pertraukos Prienų kultūros ir laisvalaikio centro svečiai bei žiūrovai rinkosi į atnaujintą didžiąją salę. Ši salė nuo pat pastatymo (1991 metų) džiugino žiūrovus įvairiais ne tik vietiniais, bet ir respublikiniais, tarptautiniais renginiais. Deja, beveik atkurtos valstybės amžių skaičiuojančios salės sienos apsiblausė, kėdės susidėvėjo, o sceninė įranga paseno morališkai. Nors kultūros ir laisvalaikio centro renovacija buvo suplanuota jau seniai, deja, dėl ribotų valstybės finansinių išteklių renovacija vyko lėtai – dalimis. Ledai pajudėjo tik paskutiniais metais, kai dar kone prieš dešimtmetį žadėtas finansavimas pagaliau pasiekė Prienus.

 

Prieš metus iškilmingai atidaryta atnaujinta fojė, o šių metų paskutinio renginio metu Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kolektyvai bei žiūrovai įžengė į atgimusią salę.

 

Nors prieš keletą metų tvirtinant renovacijos projektą buvo planuojama į šią salę investuoti net kelis milijonus litų, iš kurių vien sceninės įrangos atnaujinimui buvo numatyti beveik du milijonai litų, šiemet didžiosios salės remontas kainavo kiek kukliau – šiek tiek daugiau nei 600 tūkstančių eurų. Pasak Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorės Virginijos Naudžiūtės, iš šios sumos įrangai teko labai kukli suma.

 

Tiesa, tobulėjant technologijoms bei elektroninei įrangai, ko gero, būtų galima sakyti, kad Prienų kultūros ir laisvalaikio centro didžioji salė dabar aprūpinta, nors ir vėluojant, kol kas naujausia, taigi ir pažangiausia garso bei apšvietimo įranga.

 

Ir iš tikrųjų, pirmą kartą po didžiosios salės renovacijos pakilus scenos uždangai, prieš akis atsivėrė tarsi kadras iš filmo „Operos fantomas“. Įvairiaspalvių prožektorių šviesa tarsi nupūtė visas dulkes, o salė vėl atgijo. Jau ilgus metus linksniuojama, kaip morališkai pasenusi salė atgijo ir džiugina ne tik naujomis patogiomis kėdėmis, tačiau ir baltomis lubomis, sienomis, grindų danga, žinoma, ir tuo, kas svarbiausia – scenos apšvietimu bei įgarsinimu. Nuo šiol žiūrovus džiugins ir galimybė savo pažįstamus atlikėjus matyti ne tik įvairiaspalvių spindulių apsuptyje, bet ir klausytis kokybiškiau skambančios muzikos.

 

Pirmą kartą po renovacijos sceną su kylančia uždanga papuošė ir Kauno mimų teatro aktoriai, kurie teatrališkai į sceną atnešė naujosios salės raktą. Šis, nukeliavęs per Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorės Virginijos Naudžiūtės rankas, pakibo ant milžiniškos, scenoje stovinčios eglės. Na, o naująja scena žengė meno kolektyvai, kurie kelis dešimtmečius Prienų krašto žiūrovams bei svečiams dovanojo šypsenas bei malonumą keliančius pasirodymus. Šie meno kolektyvai, pasirodę šventinį vakarą tik vienai akimirkai, ir toliau džiugins savo gerbėjus, tačiau nuo šiol – jau atnaujintoje scenoje.

 

Po meno kolektyvų bendro pasirodymo bei dainos į sceną buvo pakviesti rajoninio aplinkos puošimo konkurso „Lai ateina šventės žiburiuotos“ nugalėtojai. Dalyvauti šiame konkurse buvo kviečiami Prienų rajono individualių namų, sodybų savininkai, daugiabučių namų gyventojai ir bendrijos, gyventojų bendruomenės, įmonės, įstaigos ir organizacijos – visi, kurie prieš didžiąsias metų šventes nuotaikingai papuošė savo aplinką – fasadus, balkonus, langus, vitrinas ar kitas erdves. O nugalėtojus rinko sudaryta komisija.

 

Taigi, pirmi, tačiau ne paskutiniai, atnaujintoje salėje buvo apdovanoti „Lai ateina šventės žiburiuotos“ nugalėtojai. Tai – Ona Marčiukaitienė (Ašminta), Neringa ir Egidijus Pavilioniai (Strielčių k., Ašmintos sen.), VšĮ Balbieriškio pirminės sveikatos priežiūros centras (vadovė Angelė Sidaravičienė), Daiva ir Raimundas Mieliauskai (Balbieriškis), kaimo turizmo sodyba „Šaltupis“ (savininkai Gintarė ir Raimondas Puišiai, Šaltupio k., Išlaužo sen.), Marytė ir Algimantas Janauskai (Lapupio k., Išlaužo sen.), Erika ir Gvidutis Švenčioniai (Jieznas), Irena ir Ramutis Urbanavičiai (Jieznas), Dalė ir Arūnas Bendinskai (Žemaitkiemio k., Naujosios Ūtos sen.), Vida Brusokienė (Naujoji Ūta), Renata ir Edvardas Bingeliai (Daukšiagirės k., Pakuonio sen.), Pakuonio Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija (klebonas Rimas Pilypaitis), Danutė ir Darius Pašukevičiai (Prienai), Daiva ir Raimundas Buzai (Prienai), Prienų lopšelis-darželis „Pasaka“ (direktorė Birutė Šuliauskienė), UAB „Wilara“ (direktorius Gediminas Olsevičius), Daiva ir Vidas Davičikai (Stakliškės), Agnė ir Vaidas Jurkoniai (Gripiškių k., Stakliškių sen.), Albina ir Algimantas Abramavičiai (Klebiškio k., Šilavoto sen.), Neringa ir Tadas Zujai (Ingavangio k., Šilavoto sen.), Laimutės Starkevičienės IĮ (Veiveriai), Rita Vasaitienė (Veiveriai).

 

Apdovanojimų ovacijas palydėjo teatrališkas bei linksmas Kauno mimų pasirodymas, kurio metu atsitiktiniams laimingiesiems žiūrovams buvo išdalinti pakvietimai į Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyksiančius renginius.

 

Apdovanoti ir šių metų „Besmegenių sąskrydžio“ dalyviai. Už šią, pirmą kartą vykusią iniciatyvą idėjos autorėms bei organizatorėms Zitai Kuzminskienei, Virginijai Naudžiūtei bei Robertai Ažukaitei-Zacharevičienei dėkojo LR Seimo narys Andrius Palionis. Na, o visi, akcijos dalyviai kartu su padėkomis gavo ir po dar vieną niekada neištirpsiantį Besmegenį.

  Prie pirmą kartą organizuotos akcijos prisidėjo Stakliškių gimnazija, Kauno rajono Linksmakalnio mokykla, Prienų „Žiburio“ gimnazija, Rūta Bekešienė, Prienų krašto muziejus, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka, Prienų globos namai, Dvariuko bendruomenė, Prienų r. Pakuonio pagrindinė mokykla, Jiezno vaikų globos namai, Jovita ir Linas Šimkevičiai bei Edita ir Jonas Masiai, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, Prienų Ąžuolo progimnazijos mokyklos bendruomenė, Prienų Ažuolo progimnazijos moksleiviai, UAB Minelektrikas, Rifota bei pats Prienų kultūros ir laisvalaikio centras.

 

Šventinį, naują didžiosios salės erą pradėjusį skaičiuoti vakarą vainikavo kvapą gniaužiantis bei judėti verčiantis „Džentelmenų“ koncertas.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close