Kada namai pakvimpa Kalėdomis? Kai stalą papuošia savo rankomis padaryta dekoracija, ant palangės atsisėda Kalėdų senelis, šlapiuose languose žybsi girliandos, kampe nušvinta kalėdinė eglutė…

Kalėdos, be jokios abejonės, yra viena iš laukiamiausių metų švenčių. Jų laukia ne tik vaikai, tačiau ir suaugusieji. Dovanos yra ne vienintelė priežastis. Daugumą žavi kalėdinė dvasia ir galimybė eksperimentuoti bei puošti savo namus. Pagrindinis namų akcentas šiuo metu yra eglutė, tad jos puošimui skiriama išties daug dėmesio. Žinoma, kiekvienas iš mūsų ją puošiame skirtingai – ir tai savaime suprantama. Dažniausiai mūsų sprendimams įtaką daro tai, kaip puošdavome eglutę vaikystėje, kartu su tėvais ir seneliais. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja idėja žaisliukus gaminti patiems. Tai išties malonus procesas, kuris skatina kūrybiškumą, o kartais net leidžia sutaupyti daug pinigų.

Taigi, sužinoti, kaip pasidaryti Kalėdų eglutės žaisliukus, Kašonių bibliotekoje rinkosi bibliotekos lankytojai. Čia vyko edukacinis užsiėmimas ,,Naujametinio žaisliuko gamyba“, kurį vedė kraštietė menininkė Laimutė Butkienė.

Žaisliukų gamybai Laimutė pasiūlė keletą būdų. Kas mėgsta nerti vąšeliu, gali pasigaminti eglutės žaisliukų apnerdami mažus kamuoliukus – turės išskirtinę rankų darbo kolekciją, kuri džiugins ne vienus metus.

                Yra ir kitas itin paprastas, pigus ir greitas būdas atnaujinti turimą žaisliukų kolekciją ir originaliai papuošti eglutę. Pasidairykite patinkančio audinio, sukarpykite jį nedidelėmis kvadrato formos skiautėmis. Audiniu apjuoskite kamuoliukus, viršuje perriškite medžiaginės juostelės kaspinėliu ir suformuokite kilpelę pakabinimui. Iš medžiagos pagaminti kalėdiniai žaisliukai atrodo išties įspūdingai. Jei naudosite baltą spalvą, žaislas atrodys lyg snaigė, o tai puikiai tinka žiemos tematikai. Tokio tipo žaislus geriausia gaminti iš tvirtos, tačiau permatomos medžiagos. Jei jos neturite, tą patį galite padaryti su šilkiniu popieriumi.

Daugumai edukacinio užsiėmimo dalyvių patiko žaisliukus gaminti iš dovanoms skirtų juostelių. Apvyniodami dovanoms skirtomis juostelėmis didesnius ar mažesnius kamuoliukus bei papuošę juos patinkančiomis dekoracijomis, pasigaminome labai gražius, skirtingus, originalius žaisliukus – jie juk ir neprivalo būti vienodi. Priešingai, savo rankų darbo žaisliukus galite derinti su pirktiniais ir tai tikrai atrodys puikiai ir stilingai.

  Neįgudusios rankos ne taip greit, kaip norėjosi, gamino ir dekoravo žaisliukus, todėl teko paplušėti apie tris valandas, kol galėjome grožėtis savo kūryba.

Renginio pabaigoje iš dovanoms skirtų juostelių ir apvalaus žaisliuko su karštais klijais pasigaminome sau po kalėdinį angelą, kuris neštų laimę 2018 metais.

Dėkojame kraštietei menininkei Laimutei Butkienei už kūrybiškumą, medžiagas, kantrybę, Ramutei už paramą.

 

 

Danutė Bajorienė

Kašonių bibliotekininkė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close