home Švietimas Kalėdinė dovana – nemokama projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ kelionė į Klaipėdą

Kalėdinė dovana – nemokama projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ kelionė į Klaipėdą

Ankstų gruodžio 14 dienos rytą 25 „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojos Vilma Glaveckienė, Kristina Kravčenko išvyko į Klaipėdą, svarbiausią ir didžiausią Lietuvos transporto centrą. Kelionės metu nebuvo kada nuobodžiauti- reikėjo atsakyti į 18 mokytojų paruoštų klausimų apie Klaipėdos miestą, Žemaitijos etnokultūrinį regioną, vieną didžiausių ir unikaliausių savo laikrodžių ekspozicija Europoje Klaipėdos Laikrodžių muziejų, Kalvystės muziejų, kuriame sukaupta daug kaltų metalinių kryžių, vėtrungių, žymių kalvių Klackės ir Grimo kalvės įrankių.Galėjome naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, matematinėmis žiniomis, tartis ir diskutuoti dviese. Geriausiai sekėsi Viktorijai Šuliauskaitei ir Skaistei Ūkelytei. Taip pat apdovanoti Gabija S., Patricija, Justina,Gabija M.,Elvinas.

Kalvystės muziejuje mus pasitiko asmeninių vertybių restauratorius Dionizas Varkalis ( yra tik trys šios profesijos atstovai Lietuvoje) ir nusivedė į savo dirbtuvėlę. Klausantis jo įdomaus pasakojimo apie deimantus, briliantus, brangakmenius, atsakinėjant į klausimus, bandant atrasti nurodytus akmenis, laikant juos rankose ir apžiūrinėjant, labai greitai prabėgo laikas. Čia geriausiai sekėsi Danieliui – apdovanotas medaliu-raktu. Daug teisingųatsakymų pateikė Simas, Augustė, Vytautė, Elvinas. Sužinojome, kadasmeninių vertybių restauratoriaus pagrindinė ir svarbiausia savybė - šimtaprocentinis sąžiningumas, kad brangakmenių karalius yra deimantas, o briliantai žėri 7 vaivorykštės spalvomis. Kiekvienas žmogus turi vertinti save, savo vardą labiau už viso pasaulio turtus, tik tuomet jis bus gerbiamas, vertinamas ir žinomas. Gavome kiekvienas ir po dovaną –žiedą, kurį patys nusišlifavome. Aišku,kaip tai padaryti padėjo ir patarė vadovas Dionizas Varkalis. Buvo labai įdomu.

  Po to kalvystės muziejaus vadovė pristatė baltų krašto metalinius kryžius, vėtrunges, kalvių Klackės ir Grimo kalvės įrankius, netgi davė pūsti dumples. Matėme ir Klaipėdos krašto klumpes arkliams. Sužinojome daug apie šio krašto žmones, jų gyvenimą. Pasakojo įdomias istorijas apie metalinius kryžius, vėtrunges.

  Pasidžiaugę Klaipėdos didelėmis, drėgnomis snaigėmis, pasimėtę gniūžtėmis, patraukėme į Laikrodžių muziejų. Labai norėjome pamatyti saulės, smėlio, vandens ir ugnies, unikalius ir vienetinius įvairių epochų, įvairiausių formų laikrodžius. Turėjome labai jauną, gerą gidę. Išgirdome visą laikrodžių atsiradimo, naudojimo ir gaminimo istoriją. Susipažinome su laikrodžio mechanizmais. O pažiūrėti ir pamatyti šiame muziejuje tikrai yra ką. Nuvažiuokite ir įsitikinsite.

  Dėkojame už nuostabią, turiningą ir nemokamą edukacinę, pažintinę kelionę į Klaipėdą.

  Šaunus projektas „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Jau buvome 4 išvykose. Liko dar dvi šio projekto edukacinės programos :kultūrinės - meninės krypties: Kino „virtuvėje‘‘; technologijų ir kūrybinių industrijų krypties: Kompiuterinės grafikos dirbtuvės.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 klasės mokinės Vytautė ir Augustė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close