Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politiką

Antradienį europarlamentarai pritarė ES žemės ūkio politikos peržiūrai, kuri suteiks ūkininkams daugiau galių derėtis su tiekėjais bei priemonių atsispirti krizėms.

 

Atnaujintos ES žemės ūkio politikos taisyklės leis ES valstybėse pripažintiems ūkininkų susivienijimams ar organizacijoms savo narių vardu nevaržomai planuoti žemės ūkio produkcijos gamybą ir derėtis su perdirbėjais bei prekybos centrais dėl jos tiekimo nebijant, kad tai gali prasilenkti su ES konkurencijos taisyklėmis. Iki šiol tokios kolektyvinės derybos buvo įteisintos tik pieno, alyvuogių aliejaus, jautienos ir javų sektoriuose.

 

Be to, ūkininkai turės daugiau galimybių rinkos svyravimų ir stichinių nelaimių, pavyzdžiui, blogo oro, kenkėjų ar gyvūnų ligų, sukeltiems padariniams kompensuoti. Jie galės lengviau gauti draudimo išmokas, o Europos Komisija turės greičiau reaguoti į žemės ūkio krizes ir siūlyti paramos ūkininkams priemones.

 

ES valstybėms suteikta daugiau laisvės nustatyti, kas yra „aktyvus ūkininkas“, kuris galės tikėtis ES paramos. Savo ruožtu ES valstybės galės iš esmės padidinti savo paramos dalį jauniems ūkininkams, siekdamos juos pritraukti ar išlaikyti žemės ūkyje.

 

ES žemės ūkio politikos atnaujinimui pritarė 503 EP nariai, nepritarė 87, o susilaikė 13. Naujosios taisyklės jau suderintos su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti 2018 m. sausio 1 d.

 

„Šiandien mes iš esmės sustiprinome ūkininkų galią maisto tiekimo grandinėje, suteikėme jiems daugiau priemonių valdyti rinkos ir gamybos rizikas, taip pat padidinome paramą jauniesiems ūkininkams. Tai padarys ES žemės ūkio politiką veiksmingesnę ir teisingesnę“, – pažymėjo EP pranešėjas Albert Dess (Europos liaudies partija, Vokietija).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close