… tik nepraminkite

tako šalia vieškelio,

tegul vis dar bėgs į nežinią

išvaikščiotas

mano ilgo gyvenimo

vieškelio posūkis.

Šiomis Stanislovo Abromavičiaus eilėmis muziejininkė Jovita Každailienė ir bibliotekininkė Oksana Venckūnienė pradėjo renginį, kuriame buvo pristatyta autoriaus knyga „Tremties vaikai“. Knygos puslapiai supažindina su mažaisiais Sibiro tremtiniais, kurie 1941-1952 metais kartu su tėveliais buvo išsiųsti  į pražūtį. Knygoje sudėti autentiški sugrįžusiųjų į gimtinę pasakojimai.

LPKTS Prienų filialo pirmininkė Dalytė Raslavičienė papasakojo apie šios knygos prasmę, tylos minute pagerbė tremties vaikus, kurie ilsisi amžino įšalo žemėje, Sibiro gūdžioje taigoje. Kalbėjo apie tai, kaip sunku versti tos skaudžios praeities vaikystės puslapius. Atrodo, tremtinių diena vienoda: ankstus rytas, ginkluoti vyrai, motinų rauda, geležinkelio stotis, gyvuliniai vagonai, tačiau skaitant šią knygą, kiekvieno asmens pasakojime iškyla savos kančios, išgyvenimai. Rašytojas, poetas ir eseistas Stanislovas Abromavičius, pristatydamas savo knygą, atskleidė knygos herojų likimus.

Buvosi mūsų kraštietė, irgi tremties vaikas, mokslininkė Laura Mačiokaitė-Janušauskienė pasidalijo prisiminimais, kuriais sudomino Veiverių T. Žilinsko gimnazijos moksleivius. Šiais masinės emigracijos laikais svarbu išsaugoti lietuvybę, kad ir kur nuvestų mūsų gyvenimo kelias.

LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos Kauno draugijos valdybos narė Dalia Lukšaitė-Maciukevičienė supažindino su LPKTS nuveiktais darbais ir išleistomis knygomis.

Renginio metu skambėjo graudžios, širdį veriančios fleitos melodijos, kurias atliko A. Kučingio meno mokyklos mokinys Mantas Mocevičius, parengtas vyr. mokytojos Agnės Sipavičienės.

Aldona Mieldažienė,

1948 m. Irkutsko srities tremtinė

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close