Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Seimo narys Andrius Palionis nepažeidė įstatymo

Šios dienos posėdyje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, jog Seimo narys A.Palionis įstatymo nepažeidė. 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Seimo narys Andrius Palionis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Už tokį sprendimą balsavo VTEK nariai Virginijus Kanapinskas, Saulius Katuoka ir Edmundas Sakalauskas. Narė Dalia Paulauskaitė pasisakė už tyrimo nutraukimą.

Tyrimas atliktas privataus asmens pranešimo pagrindu. Teigta, jog politikas savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė narystės asociacijoje – Birštono medžiotojų klube „Lokupis“.

Tiriant nustatyta, kad A.Palionis šio klubo nariu nelaikytinas. Balandį vykusiame „Lokupio“ visuotiniame susirinkime buvo nuspręsta priimti A.Palionį į klubo narius su sąlyga, kad jis sumokės nustatyto dydžio stojimo mokestį. Tačiau šios sąlygos politikas neįvykdė, todėl nariu netapo. Taigi ir pareiga patikslinti privačių interesų deklaraciją naujais duomenimis A.Palioniui šiuo atveju nekilo.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys savo privačių interesų deklaracijose privalo, be kitų įstatyme įtvirtintų duomenų, nurodyti narystę ir pareigas juridiniuose asmenyse. Atsiradus naujų duomenų, deklaraciją privalu papildyti per 30 kalendorinių dienų.

 VTEK informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close