Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai

Lapkričio 17 d. Kašonių bibliotekoje buvo paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Kadangi tolerancija suprantama kaip pakantumas kitiems, kartu paminėti šią dieną rinkosi įvairaus amžiaus, išsilavinimo, skirtingų nuomonių, lyties ir tautybių, turintys fizinę negalią, įvairių priklausomybių bibliotekos lankytojai. 

Į renginį atvyko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Edita Kubilienė. Tyrėja supažindino su naujojo Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso pagrindinėmis gairėmis, papasakojo apie policijos komisariato struktūrą, patrulių darbą, jų kasdienybę, nepilnamečių apklausas, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, saugią kaimynystę.

Pokalbio pabaigoje tyrėja dalijo atšvaitus: juk tamsusis paros metas, įsibėgėjus rudeniui ir įvedus žiemos laiką, ateina vis greičiau, todėl daugėja ir nelaimingų eismo įvykių. Šiuo pavojingu laikotarpiu, norint gatvėse ir keliuose jaustis saugiau, prevencinių priemonių reikėtų imtis patiems eismo dalyviams. Juk vienas vienintelis atšvaitas žmogui gali išgelbėti

Jauki atmosfera neišsisklaidė ir išvykus tyrėjai. Prie kavos ar arbatos puodelio ir šimtalapio buvo kalbama, jog pirmiausia kiekvienas turime būti tolerantiškas, o visi susivieniję būsime viena didelė, tolerantiška bendruomenė. Su lankytojais buvo aptariama tolerancijos reikšmė ir ypatumai, vyko diskusija apie tai, koks yra tolerantiškas žmogus. Kiekvienas renginio dalyvis įvertino save, kiek yra tolerantiškas, ir mąstė, kaip galėtų pasikeisti. Diskusijoje aktyviai dalyvavo Jiezno bibliotekininkė Sigutė, Jiezno seniūnijos socialinės darbuotojos ir kiti Kašonių kaimo gyventojai.

Romų tautybės Salomėja iš Jiezno papasakojo apie savo tautiečių gyvenimo būdą, papročius, jiezniškių ir lietuvių požiūrį į romų tautybės žmones.
Tolerancijos dienos minėjimo dalyviai renginio pabaigoje vieni kitiems dėkojo už tokią šiltą, jaukią, šypsenų kupiną atmosferą ir pasižadėjo, kad tolerantiški bus ne tik šiandien.

Gausiai renginyje dalyvavę lankytojai apžiūrėjo vaikų piešinių parodą ,,Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai.

Renginį organizavo Kašonių biblioteka kartu su Jiezno seniūnijos darbuotojomis Bena, Gintare ir Loreta. Renginį rėmė kulinarė Ramutė Dumalakienė ir Marijus Baltrukonis, atstovaujantis Kauno M. K. Čiurlionio ,,Lions“ klubui. 

Bibliotekininkė Danutė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close