Į Birštono savivaldybės gyventojus dominančius klausimus atsako Birštono savivaldybės administracijos specialistai ir įstaigų atsakingi darbuotojai

Ar tikrai sankryža atitinka visus saugumo reikalavimus?

Ar kas nors bus daroma dėl Birštono vienkiemio sankryžos, kuri yra pavojinga. Ar nenumatoma jos apšviesti nors tamsiu paros metu?

2016 metais sankryža rekonstruota pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos parengtą projektą ir priimta valstybinės komisijos. Sankryža atitinka visus saugumo reikalavimus.

(Į paklausimą atsakė Kęstutis Savukynas, Birštono savivaldybės administracijos Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas)

 

Skaičiavimo metodika ta pati, tačiau kaina skiriasi…

Kodėl Birštono savivaldybė ima tokius didelius mokesčius už įvairius leidimus? Kodėl mokestis už privačioje žemėje statomą reklaminį plakatą (skydą) yra toks didelis (262 eurai – 9 mėnesiams), kai tuo tarpu Vilniuje už tokį leidimą mokama tik šiek tiek per 40 eurų metams? Iš kur tokia skaičiavimo metodika ir kuo ji pagrįsta?

Siunčiame rinkliavos už reklamas skaičiavimo metodiką. Reklamos apmokestinimą inicijavo Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, rinkliavą patvirtino Savivaldybės taryba.  Mielai laukiame birštoniečių siūlymų, pastabų, kurias teiktume Vadovybei svarstyti ir tvirtinti.

Birštono savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos rinkliavų 2000 m. birželio 13 d. įsakymo Nr. VIII-1725  11 straipsnio 3 punktu bei 12 straipsniu, priėmė 2017 m. birželio 29 d. sprendimą Nr. TS-136 „Dėl vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Birštono savivaldybės teritorijoje išdavimą“.

Reklaminio įrenginio kaina vieneriems metams priklauso nuo reklaminio įrenginio ploto, kurioje miesto zonoje įrenginys bus įrengiamas, nepriklausomai nuo to, ar privačiame sklype, ar savivaldybės valdomame, ir leidimo galiojimo termino.

Rinkliava už leidimo išdavimą apskaičiuojama pagal formulę:

R = P * D * L, kur:

R – apskaičiuota rinkliava (eurais);

P – reklamos plotas (kvadratiniais metrais);

D – rinkliavos už leidimo išdavimą dydis, kai įrengiamas 1 kv. m reklamos ploto (eurais);

L – leidimo galiojimo terminas.

Birštono savivaldybės teritoriją suskirstyti į zonas buvo nuspręsta dėl kraštovaizdžio apsaugos, teritorijų planavimo, vizualinės taršos.

Vilniaus kainų komentuoti mes negalime, tačiau skaičiavimo metodika tokia pati.

(Į paklausimą atsakė Marta Šliumpienė, Birštono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vyriausioji specialistė)

Iš gauto atsakymo ir vėl kyla klausimas: „Jeigu tokia pati metodika, tai kodėl kelis kartus skiriasi kaina? Juk reklama reklamai nelygu – gali būti stacionari, pastoviai įrengta ir apšviesta reklama, bet gali būti tik reklaminis skydas, paprasta afiša. Gal specialistai šito neišsiaiškina? 

 

 

Birutės gatvėje jau šviesu

 

Kodėl vakarais neapšviesta Birutės gatvė? Tamsu ir parke, prie Vytauto kalno. Būtų gerai, kad degtų nors po vieną lempą…

Birutės gatvėje buvo elektros gedimas, dabar apšvietimas sutvarkytas.

(Į paklausimą atsakė Birštono miesto tvarkymo tarnybos administratorė – sekretorė Lina Šaulinskaitė. Apie centrinio parko ir Vytauto parko apšvietimą, nors dalinį, ji neužsiminė.)

 

Norisi komentarų

Prie šių atsakymų labai norisi įterpti dar komentarą: juk apie Birštono vienkiemio sankryžą kalbama nuo pat jos įrengimo (dar vykstant darbams), tačiau, kad ji saugi, tvirtina tie, kas nevažinėja. Žmonės piktinasi, bet niekas jų negirdi, tik specialistai patikina, kad sankryža „atitinka visus saugumo reikalavimus“.

Susidaro nuomonė, kad ne visi specialistai atsakė išsamiai, su paaiškinimais. Juk situacijos keičiasi ir išduodant įvairius leidimus, kurie tikrai nėra palankūs verslininkams, ypač smulkiesiems. Leidimai per brangūs ir pensininkams, norintiems prisidurti vieną kitą eurą prie varganos pensijos. O kur dar privalomasis sveikatos draudimas, gyventojų pajamų mokesčiai… Kai kurie žmonės stebisi, kodėl reikia mokėti už leidimą dirbti vykdant kokį nors verslą, juk savivaldybė naudą gauna kitomis formomis.

Būtų malonu, kad daugiau žmonių įsijungtų į diskusiją ir išsakytų, ką Birštone reikėtų taisyti, kad ir vietiniams gyventojams būtų patogu gyventi.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close