home Kultūra Prienų krašto himno žodžių autorius – Jurgis Montvila

Prienų krašto himno žodžių autorius – Jurgis Montvila

Lapkričio 16 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre įvyko baigiamasis Prienų krašto himno konkurso etapas. Renginyje dalyvavo savivaldybės vadovai, konkurso vertinimo komisijos nariai, visuomenės atstovai.

Mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, sveikindamas susirinkusiuosius, džiaugėsi, kad prie Prienų krašto himno kūrimo prisidėjo labai daug mylinčių savo gimtinę ir kūrybingų mūsų krašto žmonių.

Apie tai, kaip vyko konkursas, papasakojo vertinimo komisijos pirmininkas Prienų r. savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis. Konkursas, kurį organizavo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka kartu su Prienų rajono savivaldybe, prasidėjo 2016 m. spalio 1 d. Konkursui pateiktus kūrinius vertino devynių žmonių komisija, kurios nariai:

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos metodininkė Dalia Bredelienė, rašytojas, Prienų krašto Garbės pilietis Vytautas Bubnys, Jiezno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Kuliešienė, muzikos prodiuseris, kompozitorius, dainų tekstų autorius Marius Matulevičius, asociacijos „Cukraus pudra“ pirmininkė Virginija Naudžiūtė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja ekspertė Roma Ruočkienė, Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ prezidentė Rasa Zdanevičienė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokinių seimo prezidentė Roberta Bartkevičiūtė.

Konkursas vyko dviem etapais. Pirmasis konkurso etapas buvo skirtas himno tekstui sukurti. Jis vyko nuo 2016 m. spalio 1 d. iki 2017 m. kovo 1 d. Prienų krašto himno konkursui buvo pateikti 25 tekstai, kuriuos pateikė 19 krašto kūrėjų.

Vertindama tekstus komisija nežinojo, kas jų autoriai – visi tekstai turėjo tik numerius. Komisijai išrinkus geriausią tekstą, paaiškėjo, kad jos autorius yra prienietis, aktyvus bendruomenės narys Jurgis Montvila.

Antrasis etapas – himno muzikos kūrimas – prasidėjo šių metų gegužės 1 d. Komisija sulaukė pagal J. Montvilos tekstą parašytų 10 muzikos kūrinių, kuriuos pateikė 9 Lietuvos ir užsienio autoriai. Po ilgų diskusijų – vėl nežinodama, kas yra pateiktų kūrinių autoriai – komisija atrinko tris geriausius. O prieš priimdama galutinį sprendimą dėl Prienų krašto himno muzikos konkurso vertinimo komisija norėjo žinoti ir visuomenės nuomonę.

„Žiburio“ gimnazijos kamerinis choras, vadovaujamas mokytojos Romos Ruočkienės, atliko visus tris muzikos kūrinius, o susirinkusieji galėjo balsuoti už labiausiai patikusį. Už pirmąjį kūrinį balsavo 3 klausytojai, už antrąjį – 24, už trečiąjį – 49. O galutinį sprendimą, atsižvelgdama į visuomenės nuomonę, priims komisija bei paskelbs Prienų krašto himno muzikos autorių.

Tikimasi, kad Vasario 16-ajai skirtuose renginiuose pirmą kartą nuskambės ir Prienų krašto himnas bei bus apdovanoti jo žodžių ir muzikos autoriai.

Renginio pabaigoje pirmą kartą viešai visuomenei buvo parodytas VšĮ „TV Europa“ sukurtas dokumentinis filmas „Dzūkija“, kuriame trumpai pristatyta ir dzūkiškoji Prienų r. savivaldybės dalis. Prieš filmo peržiūrą kūrybinį procesą trumpai pristatė filmo režisierė Asta Giraitytė ir prodiuseris Algirdas Žvinakevičius.

 

Jurgis Montvila „Prienų krašto himnas“

 

Kur Nemuno kilpos plačiai išvingiuoja,

Gamta smuiku sieloj užgros.

Suvalkiečiai ir dzūkai laisvi čia dainuoja,

Mums Prienai – širdis Lietuvos!

Nereikia paryžių, šveicarijų, alpių,

Šiaurinės pašvaistės spalvos.

Juk turime kraštą pasauly gražiausią,

Ir mums tai – širdis Lietuvos!

 

Giliais upių slėniais vagotas mūs kraštas,

Žydriausias dangus virš galvos.

Čia pievos gėlėtos lyg audeklų raštai,

Mums Prienai – širdis Lietuvos.

 

Ir talentų kraštas be galo turtingas

Moksluos, menuos ir darbuos.

Juk esame darbštūs, sumanūs, nagingi

Nuo Prienų – širdies Lietuvos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close