Kas daugiau žino apie Švediją?

Lapkričio 17-osios vakarą Birštono viešojoje bibliotekoje vyko šeimų viktorina, kurioje buvo varžomasi, kas daugiau žino apie Švediją.

 

Birštono ryšiai su Švedija gana tvirti – mūsų kurorte jau tris kartus lankėsi Švedijos ambasadorė Maria Christina Lunqdvist, o į Švedijos parodos „Gyvenimo dėlionė“ atidarymą Birštono viešojoje bibliotekoje buvo atvykę visi ambasados darbuotojai.

Viktorinoje dalyvavo 4 šeimų komandos: „Šcherai“, „Lapių“ komanda, „Vikingai“ ir „Malmė“.

Užduotys buvo iš tikrųjų ir sunkios, ir lengvos. Jeigu domiesi Švedijos istorija, kultūriniu gyvenimu ir muzika bei literatūra – viskas labai lengva, tačiau jeigu ne tiek jau daug esi perskaitęs grožinių bei istorinių knygų ar matęs filmų apie šią šalį, šiek tiek sunkiau. Mat reikėjo žinoti ir apie svarbiausias šventes, didžiausius miestus, istorinius įvykius ir asmenybes, taip pat šį tą išmanyti ir muzikos srityje.

Beje, niekas neabejojo, kad Švedija – viena didžiausių Europos Sąjungos valstybių, išsivysčiusi ekonomiškai, taiki ir nenukentėjusi nuo karų, nors ir garsėja vikingais, kurie buvę gana karingi ir ne tokie malonūs…

Viktorinoje buvo 5 turai po 5 klausimus, į kuriuos šeimų komandoms reikėjo atsakyti.

Nugalėjo jungtinė Rimanto Kučinsko šeimos „Šcherų“ komanda, surinkusi daugiausiai taškų. Antrąją vietą užėmė „Lapių“ komanda (Suchockų šeima), trečioje vietoje liko „Vikingai“.

Kaip sakė Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė, gruodžio 1-ąją trys šeimos prizininkės važiuos į Vilnių, kur svečiuosis Švedijos ambasadoje ir dar daugiau sužinos apie šią gražią šalį ir jos žmones.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close