home Švietimas Veiveriečių tarptautinis edukacinis projektas „J. S. Bacho keliu“

Veiveriečių tarptautinis edukacinis projektas „J. S. Bacho keliu“

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokiniai, bendradarbiaudami su Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos mokiniais, dalyvavo tarptautiniame projekte „J. S. Bacho keliu“. 23 mokiniai vyko į Vokietiją, kur susitiko su Koldico gimnazijos bendraamžiais.

Projekto metu mokiniai susipažino su Vokietijos muzikine kultūra bei istorija, aplankė didžiojo vokiečių kompozitoriaus Johano Sebastiano Bacho gimtąjį miestą – Eizenachą ir memorialines vietas bei Vokietijos kultūrinio ir istorinio paveldo objektus.

Pirmąją dieną Lietuvos ir Vokietijos mokiniai susipažino su senų kultūrinių tradicijų miestu Koldicu ir istorine pilimi-tvirtove (joje mokiniai gyveno visas penkias dienas). Vakarą vainikavo žaidimai, diskusijos, kūrybinės ir muzikinės užduotys su bendraamžiais – projekto dalyviais iš Vokietijos.

Antroji diena – išvyka į Leipcigą, miestą, garsėjantį savo senomis muzikinėmis tradicijomis. Čia mokinių laukė pažintis su Leipcigo istoriniu centru ir J. S. Bacho memorialinėmis vietomis: Rotuše, Bacho dokumentų ir rankraščių archyvu, Bacho paminklu. Mokiniai taip pat aplankė didžiojo kompozitoriaus kapą Šv. Tomo bažnyčioje.

Trečioji diena buvo skirta kelionei į Drezdeną – Europos istorijos ir meno lopšį Elbės slėnyje. Ekskursijos metu mokiniai vaikštinėjo po Saksonijos sostinės, įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, senamiestį, aplankė J. S. Bacho memorialines vietas: Rezidenciją, Katedrą, Briulio terasą, Dievo Motinos bažnyčią, Cvingerio vėlyvojo baroko ansamblį bei kitus kultūrinio turizmo objektus, pabuvojo Zemperio operos teatre – viename garsiausių Europos muzikinių teatrų, apsilankė „Senųjų meistrų“ paveikslų galerijoje – Valstybinės Dresdeno meno kolekcijos centriniame muziejuje.

Ketvirtoji projekto diena buvo skirta Eizenachui – J. S. Bacho gimtajam miestui. Išvykos metu mokiniai aplankė J. S. Bacho memorialines vietas ir namą-muziejų. Čia klausėsi didžiojo vokiečių kompozitoriaus, baroko muzikos meistro J. S. Bacho kūrinių. Antano Kučingio meno mokyklos auklėtinė Viktorija Celiešiūtė turėjo galimybę pagroti J. S. Bacho kūrinį klavikordu – fortepijono pirmtaku. Po koncerto projekto dalyviai vyko į Vartburgo pilį, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Garsioje viduramžių pilyje gidas papasakojo istoriją apie šv. Elžbietą, kuri ir gyveno toje pilyje. Visus pakerėjo koncertų salė, kurioje mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti ištraukų iš R. Vagnerio operos „Tanhoizeris“.

Paskutinę išvykos dieną Vokietijos ir Lietuvos gimnazistai pristatė savo projektinius darbus apie J. S. Bacho kūrybinį kelią, surengė autorinį koncertą. Vokietijos gimnazijos choras dainavo ištraukas iš pačių sukurto miuziklo „Šachmatai 2.0“, mūsų gimnazistė Greta Maksvytytė grojo ukulele ir atliko savo kūrybos dainas. Projektas baigėsi atsisveikinimo vakaru – tarptautine diskoteka.

Galima pasidžiaugti, jog tarptautinis edukacinis projektas „J. S. Bacho keliu“ praplėtė dalyvių kultūrinį akiratį bei bendrosios europinės kultūros pažinimo horizontus, supažindino su Vokietijos gamtos bei istorijos paminklais, kultūros ir meno vertybėmis, atskleidė didžiojo vokiečių kompozitoriaus J. S. Bacho gyvenimo momentus, padėjo giliau suvokti šio baroko muzikos genijaus kūrybą. Projekto dalyviai ne tik susipažino su Vokietijos kultūra, bet ir susirado naujų draugų, užmezgė glaudžius ryšius su Vokietijos mokiniais ir mokytojais, dalyvaujančiais projekte.

DCIM100GOPROGOPR0682.

Projekto koordinatorės Eglė Keturakienė ir Vilija Krasauskienė