Paminėtas Raudonojo Kryžiaus draugijos Birštono skyriaus 20-metis

Spalio 27-osios vakarą Birštono „Carito“ namuose Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Birštono skyriaus nariai minėjo savo veiklos 20-metį. Kartu su draugijos nariais pasidžiaugti nuveiktais darbais atvyko Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir jos pavaduotojas Vytas Kederys, klebonas dekanas monsinjoras Jonas Dalinevičius, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovės bei Birštono nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Birštono skyriaus pirmininkas Jurgis Janulis ir padėkojo nariams už dalyvavimą skyriaus veikloje ir parodytą dėmesį svečiams.

 

Pristatė Raudonojo Kryžiaus draugijos istoriją

Draugijos sekretorė Jurgita Suchockienė pristatė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos istoriją, priminė ir pirmus veiklos metus mūsų kurorte.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija įkurta 1919 m. sausio 12 d. daktaro Roko Šliūpo ir kitų medikų pastangomis. Draugija įkūrė ligonines Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, pirmąją Lietuvoje tuberkuliozės sanatoriją Aukštojoje Panemunėje, greitosios medicinos pagalbos kraujo perpylimo įstaigas, steigė pirmąsias medicinos seserų mokyklas. Ši organizacija priklauso tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio federacijai, įsikūrusiai Ženevoje, Šveicarijoje.
J. Suchockienė pasakojo, kas sieja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugiją ir Birštoną. Pasirodo, Birštonas, likęs vieninteliu Nepriklausomos Lietuvos kurortu, po Pirmojo pasaulinio karo buvo nuniokotas, o jaunai valstybei trūko lėšų kurortui atstatyti. Tad 1924 m. Birštonas (Vidaus reikalų ministerijos nuomos sutartimi) perduodamas valdyti Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Taip prasidėjo naujas kurorto plėtros etapas – buvo atnaujinta sveikatinimo paslaugų infrastruktūra, sutvarkytas parkas, įsteigtos gydyklos. Apie tai mena ir „Tulpės“ sanatorijos fasade pavaizduotas Raudonojo Kryžiaus ženklas.

J. Suchockienė paminėjo, kad 1990 m. Lietuvos Raudonasis Kryžius vėl tapo nepriklausoma organizacija, kuri buvo valstybės pagalbininkė humanitarinėje srityje. Stiprios ir nepriklausomos humanitarinės organizacijos tikslas – teikti pagalbą pažeidžiamoms visuomenės socialinėms grupėms ir krizinėse situacijose atsidūrusiems žmonėms Lietuvoje ir už jos ribų. Šiuo laikotarpiu skyriai kūrėsi visoje šalyje, taip pat ir Birštone. 1997 m. lapkričio 4 d. buvo įkurtas LRKD Birštono skyrius. Pirmoji skyriaus sekretorė – Danutė Žitkuvienė, pirmasis pirmininkas – Antanas Kisielius. Tuo metu skyriaus veikloje dalyvavo tik 12 narių. Nuo 2005 m. iki 2015 m. už skyriaus veiklą buvo atsakinga – Laima Jusienė, kurios iniciatyva buvo pradėti tęstiniai projektai, įgyvendinami iki šiol.

Dabar už Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Birštono skyriaus veiklą atsakinga sekretorė Jurgita Suchockienė ir ilgametis pirmininkas – Jurgis Janulis. LRKD Birštono skyrius vienija 33 narius.

 

Svarbiausi darbai – įgyvendinami tęstiniai projektai

LRKD Birštono skyriaus didžiausias ir svarbiausias darbas – tęstinis projektas „Tau duotas vienas gyvenimas. Saugok jį!“ Jo pagrindinis tikslas – pirmosios pagalbos mokymai, taip pat mokymai paaugliams ŽIV ir AIDS prevencijos tema. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą ir nelikti abejingiems, jau keletą metų rengiama akcija „Tolerancijos kaspinas“, kurios metu savivaldybės aikštėje įžiebiamos žvakutės. Nuo 2010 m. įgyvendinamas dar vienas tęstinis projektas „Kalėdų šiluma iš Jūsų rankų“, kurio tikslas – dėmesys vienišiems seneliams, gyvenantiems Birštone.

„Džiaugiamės, jog į šį projektą noriai įsijungia jaunieji birštoniečiai. Laukiant didžiųjų švenčių, gimnazijos mokiniai ruošia kalėdinius sveikinimus, o Raudono Kryžiaus nariai su kalėdiniais lauknešėliais lanko vienišus senelius, gyvenančius Birštono savivaldybėje“, – sakė atsakingoji sekretorė.
Anot J. Suchockienės, kiekvienos organizacijos veikla ir sėkmė priklauso nuo iššūkių. Lietuvos Raudono Kryžiaus draugijos Birštono skyrius, paminėjęs savo veiklos 20-metį, sieks skatinti savanorystę, pritraukiant kuo daugiau jaunų žmonių dalyvauti veiklose, stiprins bendradarbiavimą ir partnerystę su viešuoju sektoriumi, prisidedant žmogiškaisiais ištekliais ir siekiant padėti didžiausią socialinę atskirtį patiriantiems asmenims.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Birštono skyrius sieks padėti kiekvienam birštoniečiui išmokti suteikti pirmąją pagalbą.
„Geri darbai turtina kiekvieną. Geri darbai – savanorystė – mūsų kiekvieno pareiga“, – sakė Lietuvos Raudono Kryžiaus draugijos Birštono skyriaus sekretorė J. Suchockienė.

 

Džiaugėsi birštoniečių veikla

„Malonu būti tokiame jaunatviškame jubiliejuje, kai nuveikta tiek daug darbų ir yra kuo pasidžiaugti. Daug ką perėmėte iš Vokietijos partnerių, įgijote daug žinių. Jūs esate tie žmonės, kurie einate ir darote gerus darbus vedami širdies gerumo. Mes žinome, kad yra žmonių, kuriems sunku, kuriems reikia pagalbos ir kuriems padeda Raudonasis Kryžius, dirbdamas iš širdies. Linkiu nepavargti, išlaikyti širdies šilumą, atjautą ir meilę žmogui. Ir kvieskit į savo gretas daugiau žmonių, sugebančių kitiems atiduoti savo širdies šilumą“, – sakė Birštono merė.

Klebonas J. Dalinevičius pažymėjo, kad viena iš krikščioniškų pareigų yra daryti gerus darbus. Gerai, kai į savanorystę įtraukiama vis daugiau jaunų žmonių, pasiruošusių pagelbėti kiekvienam žmogui, pasiruošusių atlikti savo žmogiškąją misiją.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovės Birutė ir Zita pasidžiaugia gražia ir prasminga birštoniečių veikla ir už tai apdovanojo garbės ženklu Laimutę Jusienę, Danutę Žitkuvienę, Antaną Kisielių ir Jurgį Janulį.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus padėkas gavo Onutė Grigonienė, Vitalija Adamonienė, Laima Puskunigienė, Marija Jakinevičienė, Nijolė Jakimonienė, Romualda Barštienė ir Milda Dabašinskienė.

 

Muzikinės dovanos ir sveikinimai

Muzikines interpretacijas ir gerą nuotaiką šventės dalyviams dovanojo Birštono meno mokyklos mokiniai – Austėja ir Adrija, Matas ir Pijus, jų mokytojai Ramunė Liutvynskienė ir Mindaugas Bivainis.
Visuomeninių organizacijų, atvykusių pasveikinti Raudonojo Kryžiaus Birštono skyrių gražaus jubiliejaus proga, vardu kalbėjo „Bočių“ bendrijos pirmininko pavaduotoja Aldona Milda Valatkienė, pasidžiaugdama bendrais darbais ir vienybe.

Pirmasis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Birštono skyriaus pirmininkas A. Kisielius, prisimindamas organizacijos veiklą, sakė, jog didelės paramos ir patarimų sulaukė iš Vokietijos, kurios atstovai daug padėjo kuriant organizaciją, tačiau didelę iniciatyvą rodė ir pirmieji organizacijos nariai.

„Dabar atėjo laikas, kai organizacija sustiprėjo ir pagalbą galime dalinti patys – lankyti ligonius, pabūti kartu su jais, pasikalbėti. Dėkoju buvusiai sekretorei D. Žitkuvienei, senbuvei L. Jusienei, dabartinei sekretorei J. Suchockienei, kurios didelę savo gyvenimo dalį atiduoda organizacijos veiklai“, – sakė A. Kisielius.

Renginio metu pasveikinti ir jubiliejinius gimtadienius šventę Raudonojo Kryžiaus organizacijos nariai: Vitalija Adamonienė, Nomeda Šulnienė, Romutis Gustaitis ir Saulius Smailys.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close