home Birštone Jau 40 metų garsina Birštono vardą

Jau 40 metų garsina Birštono vardą

Praėjusį šeštadienį Birštono meno mokykla minėjo prasmingą savo veiklos 40-metį. Ta proga Birštono kurhauze vyko šventinis vakaras, veikė buvusių mokinių, dabar jau sėkmingai dirbančių įvairiose srityse, darbų paroda. Vieni stoviniavo prie paveikslų, fotografijų, kiti apžiūrinėjo dizainerių ir architektų darbus, džiaugėsi sutikę savo mylimus mokytojus, kurie išmokė kasdienybėje pamatyti grožį, būti „kitokiems“, nebijoti iššūkių ir vis eiti pirmyn...

 

Tai buvo puiki proga pasidžiaugti vieni kitais, pasiekimais, apkabinti, pasakyti šiltą ir gerą žodį. Džiugu buvo matyti tokius artimus, nuostabius žmones, kuriuos sujungė bendri pomėgiai, dailė, muzika, daina ir, žinoma, pats gražiausias ir mieliausias pasaulyje miestas – Birštonas.

Pirmiausia renginio dalyvius ir žiūrovus sveikino Birštono meno dailės mokyklos mokytojas Remigijus Janušaitis, ilgiausiai dailės mokytoja dirbanti Eglė Janušaitienė, meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė ir savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

 

Šiek tiek istorijos

Prieš gražią bei turiningą vakaro muzikinę programą meno mokyklos direktorė L. Raugevičienė priminė mokyklos susikūrimo istoriją ir raidos bei veiklos kelią iki šių dienų.

1977 metų rugsėjį suskambo pirmosios melodijos Birštono meno mokykloje. Medinio „skambančio“ namelio duris varstė 53 mokiniai ir 5 mokytojai. Mokiniai čia pradėjo mokytis skambinti fortepijonu, groti akordeonu ir smuikuoti.

1977–1984 m. mokyklai vadovavo direktorius Everistas Vasiliauskas.

1986 m. buvo atidarytas dailės skyrius, o mokykla pasivadino meno mokykla. Dailės disciplinas pradėjo dėstyti mokytoja Eglė Janušaitienė.

1984–1991 m. mokyklai vadovavo Silvijana Genevičienė, 1991–1996 m. – Remigijus Janušaitis, 1996–2009 m. – Violeta Bingelienė. Tuo laikotarpiu mokykloje jau dirbo 20 mokytojų, augo ir mokinių skaičius. Atsirado gitaros, klarneto, saksofono, estradinio dainavimo ir mušamųjų instrumentų specialybės.

2001 m. iš Birštono kultūros centro į meno mokyklą buvo perkelta vaikų keramikos studija „Molinukas“, kuriai vadovavo Aldona Plioplienė. 2003 m. „Molinuką“ pakeitė Dizaino studija, kurioje mokosi ir suaugusieji.

2009 m. Birštono meno mokyklos kolektyvui pradėjo vadovauti Laimutė Raugevičienė. Naujoji direktorė įtraukė mokyklos bendruomenę į vykdomus projektus, suaktyvėjo ir koncertinė veikla. Daug mokyklos mokinių pradėjo dalyvauti ne tik respublikiniuose, bet ir tarptautiniuose konkursuose, laimėti prizines vietas.

1978–2017 m. Birštono meno mokyklą baigė 428 mokiniai, dalis jų savo gyvenimą ir profesinę veiklą susiejo su daile ir muzika.

Nuo dailės skyriaus įkūrimo 1986m. iki dabar jį baigė 223 jaunieji dailininkai, iš kurių net 55 absolventai savo ateitį susiejo su menu – architektūra, dizainu, dailės pedagogika, menotyra, juvelyrika, tapyba, fotografija, medijų menu ir net kinu.

 

Skambėjo ir muzikos kūriniai, ir gražūs sveikinimai

Muzikos skyriaus mokytojai gali didžiuotis į šalies muzikinį gyvenimą įsiliejusiomis birštonietėmis Laura Budreckyte ir Aušra Seniūnaite, kurios labai gražiai savo balsais papuošė šventinį koncertą.

Šio įsimintino vakaro koncertą pradėjo Suchockų šeimyninis ansamblis: dvi žavios, daugelyje konkursų ir koncertų dalyvaujančios gabios ir muzikalios jų dukros Austėja ir Adrija bei mama Jurgita ir tėtis Feliksas (valstybinio choro dainininkas). Jie šventės dalyviams padovanojo gražią lietuvių liaudies dainą „Oi, tu paukšteli“...

Meno mokyklos buvusius ir esamus mokytojus bei mokinius gražios šventės proga sveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, pavaduotojas Vytas Kederys, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas. Merė džiaugėsi, kad mokykla per tuos 40 metų labai išaugo, tapo matoma, garsina Birštono vardą ir gražiai įsiliejo į Birštono bendruomenę. Pasak merės, džiugu, kad mokiniai aktyviai įsijungia į vasaros muzikos akademijos veiklą, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose.

„Žinau, kad tarp jūsų yra nemažai architektų, kurie galėtų prisidėti prie Birštono gražinimo ir augimo, siūlyti savo idėjas, dalyvauti konkursuose. Mums reikia jūsų minčių, mums reikia jūsų darbų“, – sakė savivaldybės vadovė, kreipdamasi į buvusius meno mokyklos absolventus.

Meno mokyklos bendruomenę sveikino mokinių tėveliai, kolegos iš Prienų, Jiezno, Kaišiadorių, Kėdainių ir Alytaus muzikos mokyklų, Birštono įmonių ir įstaigų atstovai. Tardamas sveikinimo žodį Birštono parapijos klebonas monsinjoras Jonas Dalinevičius sakė, kad yra įsimylėjęs kaimynystėje esančią meno mokyklą, tikisi dar didesnės draugystės ir norėtų, kad susikurtų sakralinis choras...

Gražiai kalbėjo buvę mokiniai Laura Budreckytė, savo gyvenimą susiejusi su muzika ir dainavimu, Aušra Seniūnaitė, kuri su vyru Justu kartu atliko muzikinį kūrinį. Beje, Aušra pasidžiaugė, kad meno mokykla buvo ta vieta, kur ji išmoko ne tik dailės ir muzikos paslapčių, bet čia sutiko ir savo vyrą... Buvusia savo mokykla ir mokytojais džiaugėsi ir dėkojo Eglė Blekaitytė, vaizdo sveikinimą atsiuntė ir Rūta Smailytė, negalėjusi dalyvauti susitikime.

Jauku ir gera buvo visiems, kurie atėjo į šį gražų vakarą: ir buvę, ir dabartiniai mokiniai vieni kitus džiugino ir patys džiaugėsi galimybe vėl pabūti, pasikalbėti, pasidžiaugti savo mokykla ir mokytojais.

Mokyklos direktorė padėkomis ir atminimo dovanėlėmis apdovanojo visus koncerte dalyvavusius mokinius, mokytojus, kolegas, koncertavusius šios įsimintinos šventės metu. Ypatinga dovanėlė – ką tik išleistas leidinukas „Birštono meno mokykla“. Jame rašoma: „Birštono meno mokykla jau 40 metų kuria istoriją, kuri susijusi su Birštono bendruomenės veikla. 40-metis tai brandus amžius žmogaus gyvenime ir ne toks ilgas įstaigos veikloje. Labai svarbu, kokie žmonės dirba šioje įstaigoje ir ko išmoko po pasaulį pabirę mokiniai. Dabartiniai mokytojai moko mokinius kurti, atrasti save muzikoje ir dailėje, būti kultūringais bendruomenės nariais“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close