home Sveikata Slaugomų ligonių daugėja. Susipažinkime dar kartą – Prienų ligoninė (V).

Slaugomų ligonių daugėja. Susipažinkime dar kartą – Prienų ligoninė (V).

Daugiau nei prieš dešimtmetį, 2005-aisiais, Prienų ligoninėje buvo įsteigtos pirmosios 6 slaugos lovos. Dabar Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje – 38 lovos.

Skyriaus vedėjos Virginijos Motiejūnienės teigimu, jų skyriuje gydomi ligoniai, kuriems reikia slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų, vegetaciniai (ištikti komos), sergantys onkologinėmis ligomis (kuriems reikalingi injekciniai narkotiniai analgetikai), negalintys apsitarnauti, t. y. tie, kurių savarankiškumas pagal Bartelio indeksą įvertintas mažiau nei 40, taip pat teikiama paliatyviosios pagalbos paslauga.

Pasak skyriaus vedėjos, į jų skyrių ligoniai dažniausiai patenka iš vidaus ligų skyriaus, kai dar reikia tęsti gydymą ir reikalinga slauga, iš trečiojo lygio gydymo įstaigų po operacijų, insultų ar stambiųjų kaulų lūžių gydymui bei su šeimos gydytojo siuntimu, kai nereikia aktyvaus gydymo.

Slaugos bei palaikomojo gydymo paslaugos suteikiamos pagal griežtai apibrėžtas indikacijas. Šios paslaugos ligoniui nemokamai gali būti suteiktos 120 dienų per kalendorinius metus. Po to, jei ligonio būklė išlieka sunki, jam neribotą laiką gali būti teikiama paliatyviosios pagalbos paslauga arba už slaugos bei palaikomojo gydymo paslaugas ligonis sumoka pats arba jo artimieji. Paslauga – nepigi, vienas lovadienis kainuoja nuo 26,22 euro.

V.Motiejūnienės teigimu, medicinos personalas užtikrina, kad ligoniai laiku išgertų vaistus, kad būtų sulašinami reikalingi lašiukai bei atliekamos kitos procedūros. Vienas didžiausių iššūkių – išvengti pragulų arba jas išgydyti, nes, pasak V. Motiejūnienės, dažnas ligonis į skyrių atvyksta su pragulomis.

Ligonių ir darbuotojų patogumui skyriuje yra labai reikalingos specialios technikos: vonia-ratukai, keltuvas, padedantis perkelti ligonį iš lovos į ratelius ir atgal, paaukštintų vaikštynių ir pan. Prireikus ligoniams teikiamos ir reabilitologo paslaugos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close