home Švietimas Iš tarptautinio konkurso – su nugalėtojos laurais

Iš tarptautinio konkurso – su nugalėtojos laurais

Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos aštuntokė Aira Radvilavičiūtė prieš savaitę iš 9-ojo tarptautinio konkurso „Baltic Voyage“ grįžo su dviem nugalėtojos diplomais – pirmąją vietą ji pelnė 10–13 metų amžiaus solistų grupėje, įveikusi beveik tris dešimtis bendraamžių, bei ansamblių grupėje, kur dainavo kartu su vadove Asta Pilypaite. Solo ji dainavo „Dream a little dream of me“ angliškai, o duetu atliko lietuvišką dainą „Laiminga ir linksma“.

Aira mano, kad dainininkės genus paveldėjo iš senelio – mamos tėčio. Dainuoti ji pradėjo nuo ketverių, kai tėvai, pastebėję dukros gabumus, paskatino ją dainuoti Alytaus jaunimo centro vokalinėje studijoje „Boružėlė“. Čia, vadovaujant muzikos pedagogei Raimondai Remeikienei, ir prasidėjo Airos muzikinė kelionė – pirmosios dainos ir pirmosios natos, repeticijos, koncertai, konkursai, įrašai...

Jaunimo centre ji baigė septynerių metų dainavimo kursą ir gavo pažymėjimą. Prieš daugiau nei trejus metus Aira pradėjo dainuoti Astos Pilypaitės muzikinėje studijoje.

Jau dešimtus metus ji du tris kartus per savaitę važinėja į repeticijas Alytuje, dažną savaitgalį ir šventiniais laikotarpiais dalyvauja daugybėje koncertų, konkursų bei festivalių. Už visa tai ji pirmiausia dėkinga tėvams, kurie ją visus šiuos metus vežioja į Alytų, skatina užsiimti mėgstama veikla.

Kaip visur suspėja? Airos teigimu, kai nori – viską spėji, svarbiausia tinkamai susidėlioti dienos grafiką.

Aktyvi ir veikli mergina randa laiko ir susitikti su draugais, ir pasivaikščioti gamtoje su šunimi, ir groti gitara, o namuose mėgsta žiūrėti filmus, gaminti, skaityti knygas arba klausytis muzikos. Neblogai sekasi ir mokykloje, kur stengiasi kuo daugiau išmokti ir viską atlikti kuo geriau.

Nors konkursų patirties jaunoji dainininkė nestokoja (dalyvavo daugybėje ir respublikinių, ir tarptautinių konkursų, kur ne kartą yra tapusi ir nugalėtoja, ir prizininke), pastarasis – išskirtinis ir labai įsimintinas. Juk konkursas „Baltic Voyage“ vyko kruiziniame laive „Romantika“, plaukiančiame Baltijos jūra iš Rygos į Stoholmą, tad dainuoti teko „ant bangų“. Iš daugybės šalių (Rusijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Vengrijos, Vokietijos, Švedijos) atvykę dalyviai ne tik turėjo galimybę susipažinti ir susidraugauti, pasimokyti vieni iš kitų, bet jiems bei jų tėvams buvo suteikta proga puikiai praleisti laiką, stebėti kitų dalyvių pasirodymus, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su dviejų šalių sostinėmis.

Daug pasaulio šalių jau aplankiusi Aira Švedijoje lankėsi pirmą kartą. Nors viešnagė Stoholme buvo trumpa, tačiau ją sužavėjo daugybė salų, pusiasalių, išskirtiniai pastatai, gamta, tiltai.

Ar aštuntokė savo gyvenimą susies su muzika, parodys ateitis, tačiau, pasak Airos, būtų smagu užsiimti muzika ir dainavimu – tuo, kas jai patinka labiausiai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close