Ruduo nebūtinai turi būti liūdnas

cof

Pamažu vis šalčiau ir šalčiau, vis stipriau ruduo beldžiasi į mūsų langus, belaukdamas atvykstančios žiemos. Dienos trumpėja, naktys ilgėja, o vėjas neša įvairiaspalvius lapus, nuplėšęs juos nuo medžių, kurie pavargę nuo vasarinio ir rudeninio derliaus. Gražu, kuomet visi takai nukloti geltonais, rudais, žaliais lapais, bet kaip mieguista ir liūdna, kai visą dieną už lango pliaupia įprastas ir nuobodus rudeninis lietus. Taigi ne veltui ruduo – vieniems gražiausias, kitiems – liūdniausias metų laikas.

Lapkričio 4 d. kaimo bendruomenių ,,Kašonys” ir ,,Dukurnonys” nariai, nešini išradingiausiais, skaniausiais, sveikiausiais patiekalais ir rudens gėrybėmis, rinkosi į jau ketvirtą kartą vykstančią šventę ,,Rudens suktinis-2017”. 
Šventę pradėjo Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro dramos kolektyvas ,,Žaltvykslė”, vadovaujamas režisierės Angelės Jaruševičienės, kuris parodė spektaklį parengtą pagal Vydūno pjesę ,,Piktoji gudrybė”. Po puikaus spektaklio susirinkusius pasveikino Seimo narys Vytautas Kamblevičius, Prienų rajono tarybos narė Loreta Jakinevičienė ir Jiezno seniūnijos seniūnas Algis Bartusevičius. Seimo narys V.Kamblevičius bendruomenei įteikė V.Kudirkos ,,Tautišką giesmę“. Seniūnas A.Bartusevičius padėkos raštą už bendradarbiavimą įteikė Kaišiadorių rajono tarybos nariui E.Cikanavičiui. Šventę tęsė svečiai iš Kaišiadorių rajono – Vilūnų kapela, kuri linksmino ne tik dainomis ir muzika, bet ir įvairiomis savo krašto istorijomis.

Po nuotaikingo linksmo Vilūnų kapelos koncerto buvo apdovanoti konkurso ,,Stalo karalienė – bulvė“ dalyviai. Komisija, kurią sudarė svečiai V.Kamblevičius, L.Jakinevičienė, A.Bartusevičius ir A.Jaruševičienė, išrinko patį išradingiausią, originaliausią, tradicinį, įdomiausią patiekalą. Daugiausia nominacijų surinko Rita Bajorienė, nominantais tapo Vida Ivanauskienė, Vitas Milkeris, Virginija Vapšienė, Jūratė Stelmokienė, Teresė Ališauskienė, Angelė Pyragienė, Ramutė Dumalakienė, Birutė Genienė, Sigutė Kimbirauskienė.

Susirinkusieji apžiūrėjo Laimutės Butkienės darbų parodą, dar ilgai vaišinosi susineštomis vaišėmis, šoko ir dainavo grojant kapelai. 
Šventę organizavo kaimo bendruomenės ,,Kašonys“, ,,Dukurnonys“ ir Kašonių biblioteka.

Nebūtinai ruduo turi būti liūdnas…

cof

Bibliotekininkė Danutė Bajorienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close