Kūrybinei ugnelei užvaldžius

 Spalio 26 d. Kašonių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas ,,Kūrybinei ugnelei užvaldžius“.

Metų ratas sukasi nesustodamas. Vėlų rudenį medžiai meta lapus, vysta gėlės, į šiltuosius kraštus išskrenda paukščiai. Gamta rengiasi žiemai, kad, ją pergyvenusi, vėl atgimtų. Artėja ramybės ir gyvųjų bei mirusiųjų sielų bendrystės šventė Vėlinės. Pagalvojame, kokiomis augalų kompozicijomis puošime artimųjų kapus. Nusipirkti Vėlinėms puokštę ar gėlių galima visur ir įvairių, bet mieliau pasigaminti pačiam, tuo labiau, kad šiais metais gamta pagailėjo rudeniško grožio ir ne visas gėles nušaldė.

Kašonių bibliotekos bibliotekininkė Danutė sukvietė bendruomenę pasimokyti patiems pasigaminti Vėlinių puokštę. Kad būtų profesionaliau, atvyko menininkė Laimutė Butkienė, kuri jau ne vienus metus tuo užsiima. Laimutė mokė ir patarė, kaip galima kukliai ir gražiai pasigaminti Vėlinių puokštes, pinti vainikus arba paprasčiausiai pasipuošti žvakutę.

Vėlinių proga papuošti kapus galima visomis – tiek gyvų, skintų gėlių puokštėmis ar merkiamomis į vazą skintomis gėlėmis, tiek dirbtinių gėlių kompozicijomis. Geriausiai tinka neutralios spalvos. Na, gal reikėtų vengti turinčių gležnus žiedelius, lapelius – didesnė rizika, kad tokias greičiau pakąs šaltukas ar nuniokos žvarbaus vėjo gūsiai, nei, tarkim, chrizantemas, gvazdikus, tvirtakotes gerberas, rožes. Laimutė mokė gamintis puokštes ir pinti vainikus panaudojant įvairias medžiagas, pavyzdžiui, iš spygliuočių, šieno, šermukšnio uogų, gražiai susuktų rudeninių įvairiaspalvių lapų, samanų, medžio žievės, kaštonų, kankorėžių. Darėme įvairaus aukščio ir įvairaus dydžio kompozicijas.

Padirbėję dvi valandas susėdome aptarti darbo. Skanaujant kulinarės Ramutės iškeptu kugelį ir šimtalapį džiaugėmės pačių pagamintomis puokštėmis ir pintais vainikais.

Dėkojame Laimutei už mokymus ir patarimus, o Ramutei už vaišes.

Spalvotais lapais užklota žemė, sparčiai ilgėjantys vakarai, žvarbus vėjas, pirmasis šaltukas primena, kad artėja jaudinančia tyla ir ramybe persmelktos Vėlinės. Raskime laiko papuošti kapus, mintimis pabendrauti su Anapilin išėjusiais artimaisiais. Jie jaučia mus, mes jaučiame juos. Nors ir gyvename skirtingose erdvėse…

Bibliotekininkė Danutė Bajorienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close