Netingėk ir atšvaitą dėvėk

Minint Atšvaitų dieną, svarbiausia, priminti visuomenei, kad pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas yra privaloma priemonė, kurios nevalia pamiršti. Šaltuoju metų laiku, kai dažnai lyja arba sninga, o matomumas yra labai prastas, patys turime pasirūpinti savo ir ypač savo atžalų saugumu. Sudėtingos oro sąlygos, nuolatiniai oro svyravimo pokyčiai, trumpėjantis šviesus paros metas apsunkina eismo sąlygas, todėl pėsčiųjų saugumas tampa aktualia problema.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir pilietiški gyventojai vis dažniau pastebi, kad tamsiuoju paros metu daug mažamečių pėsčiųjų perėjose, kelkraščiuose, šalia judrių gatvių, keliauja be atšvaitų ar kitų priemonių su šviesą atspindinčiais elementais. Todėl patarimas tėvams: derėtų nepamiršti ne tik užmauti savo sūnui ar dukrai kepurės ar užrišti šaliko, bet ir įsegti ar uždėti atšvaito, kuris yra saugumo garantas. Svarbu, susirūpinti ir patiems suaugusiems, nes dažnai dėvimi tamsios spalvos drabužiai, prastos oro sąlygos, blogas matomumas ir atšvaito nebuvimas gali tapti skaudžių avarijų priežastimi.

Primename, kaip teisingai nešioti atšvaitą:

Juostinį atšvaitą pritvirtinti ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos.

Pakabinamąjį atšvaitą prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų kojos kelio aukštyje.

Atšvaitus dėti ant dešinės rankos ir kojos arba segti dešinėje drabužių pusėje.
Prašom nelikti abejingiems, o pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Alytaus apskr. VPK informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close