Po viceministro vizito – vėl nežinia ir neaiškumas

Spalio 19 dieną Prienų miškų urėdijoje lankėsi aplinkos ministro pavaduotojas Martynas Norbutas ir Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo skyriaus vedėjas Darius Stonis.

 

Viceministro tikslas buvo informuoti miškininkus apie netrukus įvyksiančius kardinalius pokyčius. 2018 m. sausį, užbaigus 42 valstybės įmonių miškų urėdijų prijungimo prie VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto procesą ir suformavus naują valstybės valdomą įmonę Valstybinių miškų urėdiją, prasidės kitas šios pertvarkos etapas – miškų ūkio veiklos optimizavimas įmonės viduje. Šiame etape per 2018 metus numatoma sumažinti įmonės filialų skaičių nuo 42 iki 26.

 

Keisis tik darbdavys…

Pristatydamas pertvarkos projektą, M. Norbutas pabrėžė, kad pasikeis tik darbdavys, visi urėdijų darbuotojai, išskyrus urėdijų urėdus, išsaugos savo darbo vietas. Visiems dirbantiems miškininkams ir darbininkams bus užtikrintas darbo santykių stabilumas, laikomasi darbuotojų darbo, ekonominių bei socialinių teisių. M. Narbutas pažymėjo, kad reorganizuojamų miškų urėdijų darbuotojams darbo sutartyse bus išsaugotas nepertraukiamasis darbo stažas, atostogos ir kitos garantijos bei lengvatos, numatytos Darbo kodekse. „Tai daroma, kad darbuotojai neprarastų garantijų. Svarbu žinoti, kad bus atleisti visi urėdai, visi kiti turės galimybę dirbti tą patį darbą, tik kitoje įmonėje“, – sakė viceministras.

Taip pat svečias pristatė būsimos įmonės Valstybinės miškų urėdijos struktūrą, padalinius ir tai, kokias funkcijas jie vykdys.

 

Didžiausi pokyčiai laukia 2019 metais

M. Norbutas aiškino, kad nuo 2018 m. veiks visi dabar esantys 42 filialai su beveik visais darbuotojais. Tačiau paminėjo, kad bus kiti filialų vadovai, kitoks darbo aprašas, keisis ir funkcijos. Kitų metų sausio mėnesį turėtų būti organizuojami kandidatų į filialų vadovus konkursai, juose dalyvaus kompetentingi specialistai. Nuo 2019 m. sausio 1 d. jau pradės veikti nauja struktūra, kuri iki metų vidurio turėtų būti galutinai įgyvendinta. Tada bus jau tik 26 filialai, kurie atliks numatytas miško veisimo, ugdymo, priežiūros, kelių priežiūros ir remonto, priešgaisrinės apsaugos ir kitas funkcijas.

Pasak viceministro, 2018 m. pirmajame ketvirtyje didesnių pokyčių nenumatyta, o vėliau po truputį struktūra keisis.

Viceministras sakė, kad jau dabar renkami žmonės dirbti centrinėje valdyboje. Jie turėtų būti mobilūs ir keisti darbo vietą.

Pagal planuojamą modelį, valdybai vadovaus generalinis direktorius ir 4 direktoriai. Miškininkystės skyriuje dirbs 4 specialistai, Medienos ruošos ir prekybos – 3 specialistai, Miškotvarkos – 5 ir keli specialistai Bendrojo pobūdžio skyriuje.

26 regionų filialai turės po vadovą, vyr. miškininką, miško išteklių naudojimo ir gamtotvarkos specialistą, miško auginimo specialistą, miško apsaugos specialistą ir t. t.

 

Nežinia ir netikrumas išlieka

Deja, viceministro kalba nepradžiugino miškininkų, nes buvo pristatyti tik faktai, kas bus daroma. Niekas su miškininkais nediskutavo ir nesikalbėjo iki pertvarkos, o ir dabar lieka netikrumas bei nežinomybė. Lyg ir visi liks savo darbo vietose, tik urėdus atleis, nieko nekeis, visi turės garantijas…

Jau anksčiau Miškininkų sąjungos, urėdijų, profesinių sąjungų atstovai buvo informuoti, kad, Seimui priėmus Miškų įstatymo pataisas, nutarta naikinti Generalinę miškų urėdijų, o vietoje 42 VĮ miškų urėdijų planuojama įsteigti valstybės įmonę su 26 regioniniais padaliniais. Centrinė būstinė įsikurs Panevėžio rajone…

Viskas atrodo neįtikėtina. O kas bus su visa dabar urėdijų turima gera infrastruktūra, pastatais? Ar ir šie stovės kaip pastatai vaiduokliai, kurių netrūksta ir dabar?

Pagal dabar turimas žinias, Prienų miškų urėdija bus prijungta prie Alytaus urėdijos, nors visa materialinė Prienų urėdijos bazė yra žymiai geresnė. Ir vėl nelabai aišku, kuo tai vadovaujantis daroma. Prienų miškų urėdijos profesinės sąjungos pirmininkas viceministrui įteikė raštą su parašais, kad filialo centras būtų Prienuose. Taip pat Prienų miškų urėdijos techninio padalinio vadovas Aleksandras Rajeckas pakvietė svečius apsilankyti ir pamatyti, kaip atrodo technikos kiemas ir turima miško ruošos įranga ir technika.

Iš susitikimo su aplinkos viceministru žmonės skirstėsi su tokiomis pačiomis slogiomis mintimis dėl neaiškaus rytojaus ir savo likimo. Dažnas dirbantis miškų sistemoje jau sulaukė brandaus amžiaus, jau ir jų sodinti medeliai į nemažą jaunuolyną išaugo. O kas bus toliau? Viceministro apsilankymas jokio aiškumo neatnešė –nežinai: laukti, kol atleis, ar jau dabar ieškotis darbo kitur?. Tik kur miškininkas ras darbą, jeigu visus ilgus metus rūpinosi mišku – sodino, augino, prižiūrėjo, saugojo?

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close