Nacionalinėje premjeroje pagrindinį vaidmenį kurs operos solistas Liudas Mikalauskas

Tarsi prieš penkis šimtus metų Martyno Liuterio ant durų kaltos tezės, išskirtinis operos projektas „Liuterio durys“ galingais dūžiais sudrebins teatrų Vilniuje ir Kaune scenas: ryškūs šalies kūrėjai ir atlikėjai ruošiasi artėjančiai nacionalinei premjerai – Giedriaus Kuprevičiaus tezių operos „Liuterio durys“ pastatymui.

 

Pagrindinius vaidmenis operoje kurs ir pripažintos, ir kylančios operos žvaigždės – Liudas Mikalauskas (Martynas Liuteris), Viktorija Miškūnaitė (Katerina von Bora), Rafailas Karpis (Tecelis, indulgencijų prekeivis), Eugenijus Chrebtovas (Vienuolis Juodasis), Tomas Pavilionis (Vienuolis Rudasis), Vilija Mikštaitė (Miestietė), Žygimantas Jasiūnas (Saksonijos valdovas) bei kiti. Solistams pritars ir nuolat veržliais sumanymais stebinantis profesionalus choras „Vilnius“.

 

„Nacionalinė premjera – visada džiugus, išskirtinis ir laukiamas įvykis. Nepaprastai smagu, kad šį kartą esame ne tik dalyviai, bet ir šio įvykio krikštatėviai ir rengėjai“ – kalbėjo choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas bei tezių operos „Liuterio durys“ muzikos vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas. „Prisiliesti prie dar neskambėjusios muzikos, būti pirmuoju atlikėju – visada ypatinga atsakomybė. Tad nekantriai laukiam įtempto kūrybinio proceso rezultato ir dėkojame kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui už pasitikėjimą“ – sako dirigentas A. Dambrauskas.

 

Pagal Herkaus Kunčiaus libretą sukurta tezių opera – tai modernus žvilgsnis į reikšmingą istorinį tarpsnį, išryškinant ir šiandien aktualius klausimus. Operą režisuoti patikėta per 100 spektaklių pastačiusiam Gyčiui Padegimui, kuris į savo statytojų komandą pakvietė ištikimas bendražyges – scenografę Birutę Ukrinaitę bei choreografę Indrę Puišytę.

 

„Statyti istorinę operą – visada didelis iššūkis. Čia iššūkis dvigubas, nes tai – neeilinis europinės reikšmės įvykis, Reformacijos 500 metų jubiliejus! Siekiame, kad tai būtų ir meniškai brandus, ir aktualus, įdomus kūrinys. Nesame protestantiška šalis, bet esame tolerantiška šalis. Todėl norisi, kad po šio spektaklio daugybė žmonių, kurie vaikšto į katalikų bažnyčią ir yra krikščionys, pamąstytų, kuo Liuteris ir protestantizmas praturtino mūsų tikėjimą ir mentalitetą“, – sakė režisierius G. Padegimas.

 

Vietoj operoje įprasto orkestro „Liuterio duryse“ reikšmingą vaidmenį atliks instrumentinis ansamblis: koncertų salių lankytojams puikiai pažįstamos talentingų virtuozų gitaristo Saulius S. Lipčiaus, perkusininko Sauliaus Auglio, akordeonininko Tado Motiečiaus, violončelininkės Elenos Daunytės bei pianisto Vincenzo de Martino pavardės. Moderni ir kiek netikėta ansamblio sudėtis pasirinkta ir siekiant sukurti aliuziją į liuteronybės kuklumą bei santūrumą, ir siekiant išryškinti ir pagrindinį dėmesį skirti žmogaus balso grožiui.

 

Tezių operos „Liuterio durys“ nacionalinė premjera įvyks lapkričio 21 d. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje ir gruodžio 12 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close