Šauktiniai pradėti skiepyti nuo meningokokinės infekcijos

Foto: KAM

Prasidėjus šaltajam sezonui nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai pradėti skiepyti nuo  gripo ir pirmą kartą – nuo  meningokokinės infekcijos.

 

„Vakcinai pasiekus  pirminės karių sveikatos priežiūros centrus, pradėjome  nuolatinės privalomosios  pradinės karo  tarnybos karių skiepijimą.  Vakcinacija  nuo meningokokinės infekcijos yra derinama su vakcinacija nuo difterijos ir stabligės, erkinio encefalito bei sezoninio gripo,“ –  sako  Dr. Jono  Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių visuomenės sveikatos priežiūros sektoriaus viršininkas kapitonas  Irmantas Ambrazevičius.

 

Pasak   Karių visuomenės sveikatos priežiūros sektoriaus viršininko,  šauktiniai  kariai vakcinuojami nuo „B“ tipo meningokokinės infekcijos (pagrindinę skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės, sušvirkščiamos mėnesio intervalu) ir nuo „A“, „C“, „W-135“ ir „Y“ tipo meningokokinės infekcijos (vienkartinė vakcinos dozė).

 

2017-2018 m. žiemos periodu visų 3,5 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių paskiepijimui planuojama  skirti apie 700 tūkst. eurų.

 

Profesinės karo tarnybos kariai taip  pat, kaip ir nuolatinės  privalomosios pradinės karo tarnybos kariai,  yra skiepijami nuo  difterijos ir stabligės,  erkinio encefalito bei sezoninio gripo.   Pagal šiuo metu galiojančią tvarką  profesinės karo tarnybos kariai  nuo meningokokinės infekcijos skiepijami pasirengimo tarptautinėms operacijoms metu.

 

Meningokokinė infekcija  yra  ūmi užkrečiamoji liga, pasireiškianti įvairiomis formomis: nuo lengvos slogos iki pūlingo galvos smegenų uždegimo arba žaibinio meningokokinio sepsio. Pagrindiniai ligos požymiai – karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas.  Ligai progresuojant  išryškėja tipinis odos bėrimas.

 

Per maždaug metus Lietuvos kariuomenėje buvo užfiksuoti keturi meningokokinės infekcijos atvejai nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams. Deja,  pusė šių atvejų buvo mirtini.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close