Vaikai iš arti pamatė žuvų auginimo ypatumus

Prienų socialinių paslaugų centrą lankantiems vaikams organizuojamos įvairios veiklos – nuo socialinių įgūdžių mokymo, kūrybinių užsiėmimų, renginių centre iki pažintinių ir šviečiamųjų išvykų. Taip vaikams atsiveria daugiau galimybių pažinti pasaulį.

Spalio 12 d. Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro lankytojams buvo suorganizuota išvyka į Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus Šilavoto poskyrį. Išvykoje lankėsi 1–5 klasių mokiniai, lydimi Prienų socialinių paslaugų centro socialinių darbuotojų  Jurgitos Ruseckienės ir Linos Tamošiūnienės.

Mažiesiems svečiams poskyrio specialistai aprodė poskyrį, kartu stebėjo darbuotojų sukurtą edukacinį filmuką apie karpių gimimą: kaip naršinami ir inkubuojami ikrai, kaip vėliau, vasaros pradžioje, ikriukai virsta mažomis žuvytėmis, kaip jos maitinamos ir auginamos iki didžiųjų motininių karpių.

Moksleiviai susidomėję apžiūrėjo tvenkinius, kuriuose šiuo metu auginamos žuvys. Poskyrio specialistai papasakojo, kaip buvo įkurtas ūkis. Šilavoto poskyris yra vienintelis veislinis-selekcinis karpių ūkis Pabaltijyje. Per visą šio ūkio gyvavimo laikotarpį (ūkis įkurtas 1972 m.) atliktas svarus ir reikšmingas karpių selekcijos darbas. Sukurta nauja lietuviška karpio veislė – Šilavoto karpis – tinkamiausia auginimui Lietuvos sąlygomis.  Poskyrio specialistai kasmet į valstybinius vandens telkinius, įveisia tūkstančius Šilavoto poskyryje užaugintų karpių.

Vaikai susipažino su Lietuvos žuvų rūšimis, jų pavadinimais bei atsakinėjo į užduodamus klausimus, už teisingus atsakymus buvo apdovanoti prizais. 

Norime pasidžiaugti ir padėkoti Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus Šilavoto poskyrio vedėjai Laimai Švirinienei už šiltą priėmimą ir turiningą dieną.

 

Parengė socialinės darbuotojos Jurgita Ruseckienė ir Lina Tamošiūnienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close