Ruošiamasi daugiabučių namų renovacijai

Kovo 9 d. (šeštadienį) ir kovo 12 d. (antradienį) Birštono savivaldybėje vyko susitikimai su daugiabučių namų, atrinktų dalyvauti Aplinkos ministerijos ir „ECO-life“ projekto atnaujinimo programose, gyventojais.

Susitikimų tikslas buvo pristatyti daugiabučių namų atnaujinimo programą ir projektą, pasikalbėti ir padiskutuoti su gyventojais jiems rūpimais klausimais bei paskatinti priimti sprendimą dėl būsto renovacijos.

Kovo 9 d. vykusio susitikimo pirmoje dalyje dalyvavo namų, kurie buvo atrinkti dalyvauti Aplinkos ministerijos daugiabučių namų atnaujinimo programoje, atstovai. Daugiabučių namų gyventojai su administracijos atstovais diskutavo jiems rūpimais klausimais, norėdami išsiaiškinti, kaip bus vykdomas programos finansavimas, kokios kompensacijos bus taikomos socialiai remtiniems asmenims, keleriems metams duodama garantija rekonstrukcijai, koks mokėjimo laikotarpis, ar galima bus pasirinkti, kokias sumas ir per kurį laiką sumokėti.

Antroje dalyje dalyvavo būstų, kurie bus atnaujinti pagal „ECO-life“ projekto programą, gyventojai. Pristačius pagal „ECO-life“ projektą įgyvendinamą daugiabučių atnaujinimo programą, gyventojai domėjosi, kas bus atsakingi už atliekamų atnaujinimo darbų kokybę, pagal kokius reikalavimus parenkami rangovai, už kokias lėšas bus tvarkoma aplinka šalia daugiabučių namų.

Susitikimų metu su gyventojais bendravo Savivaldybės merė N. Dirginčienė, namų modernizavimo programą pristatė Savivaldybės administracijos direktorius V. V. Revuckas, o „ECO-life“ projektą – Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistas, projekto koordinatorius E. Citvaras.

Kovo 12 d. vykusiame susitikime su daugiabučių namų atstovais dalyvavo Všį Būsto energijos taupymo agentūros prie Aplinkos ministerijos direktorius V. Serbenta, Šiaulių banko projektų vadovas V. Budraitis, Birštono savivaldybės vicemeras J. Aleksandravičius, Savivaldybės administracijos direktorius V. V. Revuckas. V. Serbenta pristatė „Daugiabučių pastatų energinio efektyvumo didinimo programą“, pateikė argumentus, kodėl reikėtų pritarti pastatų modernizavimo procesui. Šiaulių banko projektų vadovas aptarė programos finansavimo aspektus, palūkanas ir investicijų dalis. Vėliau gyventojai pateikė klausimų ir diskutavo su susitikime dalyvavusiais svečiais. Jie teiravosi, kokios bus atnaujinimo priemonės (ypač šildymo sistemos), kas prižiūrės, kaip yra vykdomi būstų modernizavimo darbai, kokios yra atliktų darbų garantijos, kaip bus parenkami programos rangovai, kas padengs projekto administravimo kaštus, kaip bus rengiami investicijų projektai.
Po susitikimų gyventojai turi pasvarstyti ir nuspręsti, ar sutinka, jog jų namas būtų atnaujintas ir dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje.

 

Parengta pagal Birštono savivaldybės informaciją

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close