Aplinkosaugininkai spalio 3 d. pradėjo vykdyti aplinkosauginę akciją – „Garažiukas“

Aplinkosaugininkai spalio 3 d. pradėjo vykdyti aplinkosauginę akciją – „Garažiukas“. Šios akcijos tikslas – siekti tinkamo atliekų tvarkymo autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje ir užkirsti kelią galimam aplinkos teršimui transporto priemonių atliekomis.

 

Šios akcijos metu pareigūnai planuoja tikrinti automobilius remontuojančias įmones, kurios įsikūrusios garažuose ar kitose pagalbinėse patalpose, ir įvertinti, ar jų veikla atitinka aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Akcija tęsis iki lapkričio 4 d.

Spalio mėnesį tęsis ir rugsėjį startavusi aplinkosauginė akcija „Lašiša“. Pareigūnai ir toliau rengs reidus, budės lašišinių žuvų migracijos ir neršto vietose, stabdys ir tikrins transporto priemones, bendradarbiaudami su policija, kariuomene ir žiniasklaida. Žvejai, norintys gaudyti lašišines žuvis leistinose vietose, privalo įsigyti ir turėti žvejo mėgėjo kortelę.

Vykdydami valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę, Alytaus RAAD Prienų agentūros pareigūnai rugsėjo mėnesį surašė 9 administracinių nusižengimų protokolus.

Rugsėjo mėnesį atliekant ūkio subjektų patikrinimus nustatyti 3 administraciniai nusižengimai. Viename audinių auginimo ūkyje nustatyta, kad netinkamai tvarkomos srutos ir mėšlas. Ūkio savininkui taikyta administracinė atsakomybė už srutų tvarkymo aplinkosauginius pažeidimus. Toks pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 60 iki 140 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 140 eurų. Vienas ūkio subjektas baustas už atliekų susidarymo apskaitos nevedimą ir ataskaitų nepateikimą, dar vienam ūkio subjektui taikyta administracinė atsakomybė už aplinkos stebėsenos duomenų ir metinių ataskaitų nepateikimą.

Rugsėjo mėnesį 2 fiziniams asmenims taikyta administracinė atsakomybė už aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno duotame privalomajame nurodyme nustatytų reikalavimų neįvykdymą laiku. Toks pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 150 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 580 eurų.

Dar vienas pilietis rugsėjo mėnesį baustas už tai, kad savo žemės sklype kasdamas kūdrą neleistinai naudojo LR žemės gelmių išteklius – dalį iškasto grunto išvežė į ne jam priklausantį sklypą. Už tokį pažeidimą numatyta bauda asmenims nuo 150 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 560 eurų.

Rugsėjo mėnesį piliečiui, suardžiusiam Prienlaukio ežero pakrantės apsaugos juostą, taip pat taikyta administracinė atsakomybė. Jam teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų.

Už neteisėtą žvejybos įrankio – traukiamo tinklo – laikymą surašytas 1 protokolas. Už šį pažeidimą Administracinių nusižengimų kodekse numatyta bauda nuo 60 iki 200 eurų, su įrankių konfiskavimu.

Raginame gyventojus nebūti abejingiems ir, kilus įtarimų, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Alytaus RAAD Prienų aplinkos apsaugos agentūrą tel. (8-319) 61732 (darbo valandomis) arba tel. 112 (ne darbo metu).

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close