home Bendruomenė Kašonių bibliotekoje vaikai gamino dovanas mylimam mokytojui

Kašonių bibliotekoje vaikai gamino dovanas mylimam mokytojui

Viena diena su puikiu mokytoju geriau nei tūkstantis dienų stropaus mokymosi“, – teigia japonų patarlė. Tad įsivaizduokite, ką šaunus mokytojas gali nuveikti per visus 12 metų! Žinoma, šiam darbui reikia labai daug atsakomybės bei kantrybės. Paikai šneka tie, kurie pavydi neva lengvos profesijos. Girdi, trumpa darbo diena ir ilgos atostogos – kiekvieno svajonė! O ar kiekvienas norėtų būti atsakingas už šimtų vaikų išsilavinimą ir tuo pačiu – likimus?

Spalio 5-oji – Mokytojo diena. Ši data tokia pat svarbi kaip ir Motinos diena, todėl savo mokytojus būtinai reikia pasveikinti. Ką jiems padovanoti? Pačios gražiausios dovanos – pagamintos pačių rankomis, iš širdies, tad tuo tikslu spalio 3 dieną vaikai rinkosi Kašonių bibliotekoje. Norėdami, kad dovana būtų gražesnė, į pagalbą pasikvietėme kraštietę menininkę Laimutę Butkienę. Ji mielai sutiko padėti ir pasiūlė pasigaminti atviruką. Tai maža dovanėlė, kurią tinka dovanoti įvairiomis progomis. Atvirukus gaminome tik iš natūralių džiovintų augalų, kuriems nenaudoti jokie dažai. Laimutė sako, kad klijuojant paveikslus iš sausų lapų, žolių ir gėlių reikia labai daug kantrybės, noro tokį darbą dirbti ir, žinoma, įvairių medžiagų. Su meile gamindami atvirukus svarstėme, ką galėtume parašyti juose, kad mokytojui būtų miela, linksma: ,,Saulę didžiulę, lašą lietaus, medžio ošimą, giedro dangaus!“, ,,Kad norai pavirstų tikrove gražia, kad gėlės žydėtų tavoj širdyje!“. Daugelis pasigamino ir po du atvirukus, nes norėjo pasveikinti ne tik klasės vadovą, bet ir mylimą mokytoją.

Padedami Laimutės, vaikai pagamino labai gražias dovanas. Po intensyvaus pusantros valandos darbo, dailiai pasidengę stalą, dar gerą valandą dalinomės įspūdžiais apie mokykloje praleistą laiką, mokytojus. Kaip visada, skanavome kulinarės Ramutės iškepto šimtalapio ir grybukų.

Dėkojame menininkei Laimutei už geranorišką pagalbą.

Renginį organizavo Kašonių biblioteka kartu su Jiezno seniūnijos darbuotojomis Bena ir Gintare.

Bibliotekos informacija