home Kultūra Knyga – pasaulį girdanti upė

Knyga – pasaulį girdanti upė

...ruduo. Vėjas gena dangumi sunkius, lietaus pritvinkusius debesis. Debesims našta per sunki – jie plyšta, ir iš jų be pertraukos byra lietus: skverbiasi į žemę, besislepiančią po balomis, į žmones, susigūžusius po apsiaustais, į jų mintis, bėgančias nuo rudens darganos į tolimus šiltus kraštu, ar į knygas, jaukiai įsitaisiusias namuose prie židinio ar bibliotekoje ir laukiančias savo skaitytojo...Ir skaitytojas ateina...

Pasidalinti rudeninėmis literatūrinėmis įžvalgomis ir asmeniniais prabėgusios vasaros įspūdžiais, rugsėjo 29 d. į literatūros ir poezijos popietę „Knyga – pasaulį girdanti upė“ Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriuje susirinko knygai ištikimų bendraminčių būrys, jau ne vienerius metus kartą per mėnesį susitinkantis bibliotekoje. Ir tądien knygos bičiuliai buvo ištikimi savo sambūrio tradicijoms. Jie susipažino su naujausiomis Aptarnavimo skyriaus lentynas pasiekusiomis knygomis: Jurgos Žąsinaitės „Azuritijos kardinolai“, Pavelo Basinskio „Levas Tolstojus: Pabėgimas iš Rojaus“, Jono Juškaičio poezijos knyga „O laike, o niūniavime manęs“, susidomėję klausėsi kelionių po Indiją ir Angliją įspūdžių, kuriais dalinosi Romualda Bartulienė ir Inesė Sabakinienė, skambėjo poezijos posmai iš naujausios Jono Juškaičio poezijos knygos.

Pagarba literatūrai ir knygai – tai dėmesys ir pagarba žmogui, esančiam šalia. Šia taisykle vadovaujasi bibliotekoje nuolat susitinkantys literatūros mylėtojai. Tarp išsakytų minčių apie literatūrą liko vietos šiltiems žodžiams ilgametei mokytojai lituanistei, bibliotekos skaitytojai, knygos mylėtojų sambūrio dalyvei Anelei Šervenikienei, neseniai šventusiai garbingą 85-erių metų jubiliejų. Ją pasveikino bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė, ilgiausių metų linkėjo popietės dalyviai.

...ruduo. Vėjas gena dangumi sunkius, lietaus pritvinkusius debesis...