Angelų sargų dieną – atviros durys visuomenei

Spalio 2-ąją – Angelų sargų (Policijos) dieną Prienų rajono policijos komisariato durys buvo plačiai atvertos prieniškiams, norintiems iš arti susipažinti su pareigūnų kasdienybe ir skirtingų sričių policijos darbu. Komisariate apsilankė ne tik aukštesniųjų klasių mokiniai, bet ir pradinukai bei darželinukai.

Suskaičiuota, kad tądien komisariate pabuvojo per 80 vaikų ir juos atlydėjusių pedagogų. O pasveikinti pareigūnų užsuko ir Seimo narys Andrius Palionis, Prienų rajono savivaldybės seniūnai, Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro atstovai, Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorai bei kt.

Vaikus, nešinus gėlėmis ir dovanėlėmis, kurias jie įteikė pareigūnams jų profesinės šventės proga, pasitiko Veiklos skyriaus bendruomenių pareigūnės Edita Kubilienė ir Ina Raškevičienė. Jos lankytojus lydėjo po komisariato vidų ir kiemą, kur įvairių padalinių pareigūnai supažindino su savo darbo priemonėmis, technika ir tuo, ko visuomenė nemato kasdien.

Vaikams buvo įdomu pasėdėti policijos automobilyje, pamatyti, kaip atrodo sulaikytuosius vežantis automobilis ir laikinojo sulaikymo kamera, sužinoti, ką patruliuojantys pareigūnai vežiojasi savo automobiliuose. Tai – policijos naudojamos specialiosios priemonės (antrankiai, dujų balionėliai, neperšaunamos liemenės, guminės lazdos, transporto priemonių priverstinio stabdymo priemonė „ežys“), alkoholio kiekio matuoklis ir impulsinis prietaisas Taser.

Migracijos padalinyje jaunieji lankytojai apžiūrėjo biometrinių duomenų registravimo įrangą, darbuotojai papasakojo apie asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų gavimą.

Vaikai domėjosi ir tarnybine uniforma, jos dėvėjimu, skiriamaisiais ženklais.

Pareigūnė Edita Kubilienė papasakojo apie pokyčius, kurie pastaraisiais metais įvyko 99-erius metus skaičiuojančioje Lietuvos policijoje, priminė, ką veikia Veiklos ir Reagavimo skyriaus pareigūnai, papasakojo apie skirtingas įvykių kategorijas.

„Visų mūsų tikslas yra padėti žmonėms, operatyviai reaguoti į įvykius, užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms bei teisės pažeidimams“, – kalbėjo E. Kubilienė, akcentuodama policijos pareigūnų tikslą – saugoti, ginti, padėti.

Ji pasidžiaugė, kad pastaruoju metu pareigūnų gatvėse yra daugiau, greičiau reaguojama į įvykius ir sumažėjo žmonių, kurie ateina pas pareigūnus, nes patys pareigūnai atvyksta pas nukentėjusį žmogų. Pasak pareigūnės, pagerėjo ir pareigūnų aprūpinimas, jų fizinis ir psichologinis pasirengimas.

Bendraudama su šešiolikmečiais mokiniais, E. Kubilienė priminė, kad sulaukę tokio amžiaus už padarytus nusižengimus jie jau atsako patys ir linkėjo būti drausmingiems, atsakingiems bei sąmoningiems. Besidominčius policijos pareigūno profesija ji pakvietė tapti jaunaisiais policijos rėmėjais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close