home Švietimas „Metų mokytoja“ Vilija Gustaitytė: „Džiaugiuosi, kad esu mokytoja!“ (nuotraukos)

„Metų mokytoja“ Vilija Gustaitytė: „Džiaugiuosi, kad esu mokytoja!“ (nuotraukos)

Spalio 5-ąją – Tarptautinę mokytojų dieną – Prienų rajono savivaldybės pedagogai rinkosi į šventę, kurioje jiems buvo skirta galybė sveikinimų, pagerbtas didelis būrys geriausiai praėjusiais metais dirbusių mokytojų, skambėjo gražiausi žodžiai ir dainos.

„Galime pagalvoti, kad mokytojo profesija yra labai paprasta, nes bet kas mus gali pamokyti, patarti, kaip reikia dirbti klasėje, ką mes turime daryti. Tik neaišku, kas nutiktų, jei tie „patarėjai“ liktų klasėje vieni su mokiniais. Kita vertus, mokytojo profesija yra sunki ir sudėtinga, nes jauni žmonės kažkodėl nenori rinktis šios profesijos, tapti pedagogais ir ateiti dirbti į mokyklą. Tačiau niekas nepaneigs, kad mūsų profesija yra pati svarbiausia ir reikšmingiausia iš visų Žemėje esančių profesijų, nes mes auginame ateitį – tai, ką įdedame šiandien klasėje, gyvenime turėsime dešimtmečius ir šimtmečius. Ir visa tai reikalauja žinių, kompetencijos ir milžiniškos atsakomybės. Dabartinis laikmetis reikalauja ir naujų savybių, nes tai yra iššūkių laikmetis. Kiti iššūkių galbūt išsigąsta, tačiau mes, pedagogai, juos įveikiame kūrybiškai, ugdydamiesi atsakomybę ir stiprybę, nes kitaip negalėtume to išugdyti vaikams, nes ugdant reikia ne tik žinių ir kompetencijos, bet ir asmeninio pavyzdžio“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir, sveikindamas mokytojus su švente, linkėjo džiaugtis savo darbu, didžiuotis savo profesija, linkėjo stiprybės, atsakomybės, drąsos, kūrybiškumo ir kuo daugiau kasdienių iššūkių.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, sveikindamas mokytojus profesinės šventės proga, sakė, kad kiekvienas mokytojas yra vertas apdovanojimų. „Didžiuojuosi savo krašto mokytojais, kurie mūsų pamainą ruošia tinkamai. Ir didžiuojuosi ne vien dėl rezultatų, bet pirmiausia dėl to, kad mokytojai iš mažo vaikelio išugdo ŽMOGŲ“, –sakė A. Vaicekauskas, linkėdamas mokytojams sveikatos, iniciatyvumo ir kuo geriausios sėkmės darbe.

Šiais metais jau dešimtą kartą vyko „Metų mokytojo“ konkursas. Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, išanalizavusi pasiūlytas rekomendacijas, nusprendė „Metų mokytojo“ nominacija pagerbti Prienų „Žiburio“ gimnazijos anglų kalbos mokytoją metodininkę Viliją Gustaitytę. Nominantei buvo įteikta mero padėka, originalus stiklinis suvenyras, piniginis prizas bei vardinis rašiklis.

„Džiaugiuosi, kad esu mokytoja. Kai pradėjau dirbti, dažnas klausdavo, kodėl pasirinkau tokį nelengvą ir galbūt finansiškai ne visada apsimokantį darbą. Atsakydavau tvirtai, kad tai mano sritis, kad aš mėgaujuosi tuo, ką darau, nesiekdama jokių apdovanojimų. Jau pradinėse klasėse svajojau tapti mokytoja, tik nežinojau, kokią sritį pasirinkti. Džiaugiuosi galimybe dirbti su jaunais žmonėmis, kurie man suteikia jaunatviškumo, optimizmo, energijos. Manau, jog tai viena geriausių profesijų dėl savo įvairiapusiškumo. Juk mokytojas ne tik įkvepia kitus, skatina pozityvų požiūrį į mokymąsi, gerų rezultatų poreikį, bet ir turi daug įtakos jauno žmogaus asmenybės formavimuisi, taip augdamas ir pats“, – kalbėjo 2017 metų „Metų mokytoja“ Vilija Gustaitytė ir linkėjo, kad ateityje kuo daugiau jaunų žmonių rinktųsi šią profesiją ir galėtų išdidžiai pasakyti: „Aš esu mokytojas!“

Švietimo skyriaus vedėjo padėkomis ir vardiniais rašikliais už prasmingą profesinę veiklą, aktyvią kūrybinę iniciatyvą, demokratinės kultūros formavimą ir pilietinių vertybių puoselėjimą buvo apdovanoti 22 mokytojai. Apdovanojimai įteikti: Jevgenijai Babikovai, Redai Černiauskienei, Virginijai Dobilienei, Džiugintai Gaigalienei, Daivai Grigaliūnienei, Danutei Ivanauskienei, Ritai Juodienei, Ramunei Juodsnukienei, Joalitai Jurkevičienei, Aldonai Kaminskienei, Romai Kandrotienei, Ingai Kuzminskienei, Almai Liutkienei, Vandai Malinauskienei, Astai Marcinkevičienei, Vitai Marcinkevičienei, Ilonai Miklaševičienei, Jurgitai Mučekienei, Vitai Pikčilingienei, Loretai Radzevičienei, Gitanai Rutkauskienei, Danguolei Smalskienei.

 

Keturiolika mokytojų ir mokyklų vadovų buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko padėkomis ir vardiniais rašikliais. Apdovanojimai įteikti: Rasai Bartkutei, Olegui Batučiui, Redai Gelusevičienei, Laimutei Grigaliūnienei, Onai Kamblevičienei, Rasai Kučinskienei, Danutei Moisejevienei, Irenai Ptašnikienei, Vladui Traneliui, Eglei Urbanienei, Rasai Alaburdienei, Irmai Kačinauskienei, Aidai Puraitei-Jankauskei. Šie mokytojai garsina Prienų kraštą ne tik respublikoje, bet ir kitose šalyse. Didžiuojamės mokytojų paskatintais ugdytiniais – respublikinių olimpiadų, konkursų ir varžybų nugalėtojais, su dideliu susidomėjimu skaitome jų straipsnius, klausomės pranešimų. Mokytojai aktyviai ir kūrybiškai dirba savo mokyklose, veda seminarus rajone ir respublikoje, dalyvauja stažuotėse ir patys joms vadovauja, įsitraukia į asociacijų veiklą. Mokytojus jų kolegos ir vadovai gerbia už gebėjimą veiksmingai dirbti su mokiniais, kad šie pasiektų gerų rezultatų. Mero apdovanoti mokyklų direktoriai ir jų pavaduotojai ugdymui veiksmingai vadovauja mokykloms, skatindami augti ir tobulėti kiekvieną mokyklos bendruomenės narį, profesionaliai organizuoja ugdymo ir ugdymosi procesą, telkia visą bendruomenę mokyklos veiklos tobulinimui.

Penkiems Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytojams, kurių mokiniai brandos egzaminuose pelnė 100 balų įvertinimus, taip pat buvo įteiktos Prienų rajono savivaldybės mero padėkos. Jos įteiktos Snieguolei Vanžodienei (jos ir mokinių „derlius“ – 3 šimtukai), Jūratei Grybauskienei (2 šimtukai), Zinai Dobilienei (4 šimtukai), Aldonai Ūsienei (1 šimtukas), Irenai Teišerskienei (1 šimtukas). 4 šimtukus gavo ir Vilijos Gustaitytės mokiniai.

Prienų rajono savivaldybė šventinio renginio dalyviams padovanojo Kauno valstybinio muzikinio teatro solisto Liudo Mikalausko koncertą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close