Reklama – miesto įvaizdžio dalis

Gėlynai, žaliosios erdvės, naujoji ir senoji architektūra, mažosios architektūros elementai, renovuojami daugiabučiai, pastatų spalvinė dermė – tai elementai, kurių visuma kuria miesto veidą. Ne mažiau svarbus veiksnys – išorinė reklama. Įmonės iškaba, išorinė reklaminė informacija yra jos vizitinė kortelė – pagal tai klientas, pirkėjas susidaro nuomonę apie įmonę. Patraukli, estetiška ir tvarkinga reklama kuria ne tik teigiamą įmonės įvaizdį, bet ir gražesnę aplinką, taip pat yra neatsiejama miesto vizualinio įvaizdžio dalis.
Prienų r. savivaldybės administracijos Išorinės reklamos priežiūros komisija rugsėjo mėnesį domėjosi mieste esančia reklama, jos būkle ir estetiniu vaizdu. Pasak komisijos, turime kuo pasidžiaugti – mieste daugybė tvarkingų, derančių prie aplinkos, teisėtai įrengtų reklamų.

Deja, ne visada reklama džiugina akį ir kelia teigiamas emocijas. Mieste yra netvarkingų, apgadintų iškabų (apsilupę dažai, išblukusios spalvos), neįskaitomų reklaminių užrašų, pasenusios informacijos. Tokios iškabos (viešieji užrašai) ne reklamuoja verslą, o daro antireklamą.
Apie reikalavimų neatitinkančią, taip pat netvarkingą, neprižiūrimą reklamą Išorinės reklamos priežiūros komisija informavo reklamos savininkus, ragindama reklamą atnaujinti ir suderinti arba išardyti. Smagu, kad su kai kuriais savininkais susitarti pavyko ir reklamos bus sutvarkytos. Kitiems dar ne kartą reikės priminti, tačiau tikimės, kad bendromis pastangomis miestas tik gražės.
Išorinės reklamos priežiūros komisija primena, kad norint įrengti išorinę reklamą reikia Prienų r. savivaldybės administracijai pateikti paraišką ir gauti leidimą. Savivaldybės specialistai, vadovaudamiesi teisės aktais, įvertina, ar planuojama įrengti išorinė reklama tinkama, ar būtent toje vietoje ją galima įrengti, ar informacija teisiškai pagrįsta, ar tekstas taisyklingas.
Raginame neskubėti – prieš įrengiant reklamą suderinti projektą ir gauti leidimą. Jeigu kyla neaiškumų ar papildomų klausimų, visada galima kreiptis į Savivaldybės administracijos specialistus. Reklamos kompozicijos ir estetinio vaizdo, reklamos projektų derinimo klausimais konsultuoja Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistas (tel. 61 146, el. p. gintare.jankauskaite@prienai.lt), kalbos taisyklingumo – kalbos tvarkytojas (tel. 61 141, el. p. vaida.peleckiene@prienai.lt).
Atmintinė

Savivaldybės inf.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close