Projekto „Atrask save“ dalyvė: apie sunkiu gyvenimo laikotarpiu atrastą hobį, dalyvavimą jaunimo garantijų projektuose ir naujus gyvenimo tikslus

Evelina – 25-erių metų  jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save“  dalyvė. Ji sutiko papasakoti apie save ir pasidalinti savo sėkmės istorija.
Evelina yra jauna mama, baigusi mokslus bei įgijusi dvi specialybes. Susilaukę vaikelio, Evelina su vyru, kaip ir dauguma jaunų šeimų, nutarė įsigyti nuosavą būstą ir iš banko pasiėmė paskolą. Šeimai buvo sunku išsilaikyti, todėl Evelinos vyras išvyko dirbti į užsienį. Neilgai trukus jaunai moteriai atsirado rimtų sveikatos problemų. Evelina išgyveno labai sunkų laikotarpį, pasak jos, reikėjo kažkur nukreipti mintis, kad neišprotėtų, reikėjo atsiriboti nuo problemų.
Kartą Evelinos draugė pasiuvo jos dukrai suknytę ir jaunai moteriai kilo mintis, jog ji pati galėtų pabandyti siūti drabužius. Evelina namuose turėjo seną siuvimo mašiną, internete susirado, kur galima įsigyti pigesnės medžiagos, pasiėmė draugės siūtą suknelę, išstudijavo, kaip reikėtų sukirpti audinį, kaip susiūti ir pan. „Pirmas blynas neprisvilo ir džiaugiausi kaip vaikas, gavęs saldainį, rankose laikydama naują suknelę, ji labai patiko ir dukrytei“, – prisimena Evelina.
Evelinai šis darbas labai patiko ir ji pradėjo pirkti medžiagas, ieškoti daugiau informacijos apie siuvimo priemones, darbo eigą, žiūrėjo vaizdo įrašus, skaitė straipsnius bei knygas. Mergina norėjo turėti savo braižą, kad jos siūti rūbai būtų kitokie nei parduotuvėse. Greitai pradėjo siūti drabužius sau, dukrytei, draugėms, tačiau laikui bėgant suprato, kad vis tik jai trūksta žinių, ypač bandant pasiūti ką nors įmantresnio, bet nuleisti rankų ji neketino.

Išdrįso nueiti į darbo biržą
Mergina surado informaciją internete, kad gali gauti finansavimą reikiamiems kursams, ir  išdrįso nueiti į darbo biržą. Kauno teritorinės darbo biržos Prienų skyriuje Evelinai buvo suteikta informacija apie projekto „Atrask save“ veiklas ir galimybę įsigyti norimą profesiją antrinės intervencijos projekte „Naujas startas“. Mergina nusprendė dalyvauti projekte „Atrask save“, kurį koordinuoja vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Raimonda Račkytė, ir šiandien sėkmingai lanko pasirinktus kursus. „Noriu pasidžiaugti ir padėkoti, kad viskas praėjo labai operatyviai ir sklandžiai, jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė suteikė visą reikiamą informaciją, darbo biržos darbuotojai buvo paslaugūs, atliko visus reikiamus darbus, kad kuo greičiau pradėčiau lankyti profesinio mokymo kursus“, – sako Evelina.
Paklausta, ar turi kokių nors įsipareigojimų, Evelina teigia, kad baigusi kursus turės susirasti darbą pagal įgytą specialybę ir pusę metų išdirbti arba pradėti dirbti pagal individualios veiklos pažymėjimą. „Iš tikrųjų aš į įsipareigojimus nesigilinau, nes net neturiu minčių jų nevykdyti, nedirbti  ar kitaip vengti atsakomybės“, – tikina Evelina.

  Ateities planai – internetinė drabužių parduotuvė
Evelina sėkmingai lanko kursus ir jau pradėjo domėtis, ką reikia daryti norint susikurti savo įmonės prekės ženklą, kiek tokia paslauga kainuoja, kokios įmonės tai daro ir pan. Baigusi kursus Evelina priims individualius užsakymus, iš pradžių bandys pardavinėti drabužius socialiniame tinkle „Facebook“, vėliau, jeigu gerai seksis, Evelina galvoja ir apie internetinės svetainės kūrimą.
Kiekvieno iš mūsų gyvenime ateina momentų, kai reikia apsispręsti, ką daryti toliau, kokią darbo ar mokymosi sritį pasirinkti. Jaunimo garantijų projektai „Atrask save“ ir „Naujas startas“ siūlo didelę paslaugų įvairovę visiems darbo, mokymosi ir praktikos galimybių ieškantiems jauniems žmonėms, tiek registruotiems, tiek nesilankantiems darbo biržoje.
Jaunimo garantijų projektuose norintys dalyvauti neregistruoti darbo biržoje 15–29 metų niekur nedirbantys ir nesimokantys asmenys gali kreiptis į jaunimo garantijų koordinatorę Raimondą Račkytę (tel. +370 633 34 348) bei į Vaidą Simonaitį, kuris dirba su registruotais darbo biržoje jaunais bedarbiais (tel. +370 682 50 425).

Jaunimo garantijų vietos koordinatorė Raimonda Račkytė

Evelina su dukra ruošiasi šokių konkursui. Mergaitė apsirengus mamos siūtais drabužiais

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close