„Birštono taurė 2017“ iškeliavo į Gardiną

Šeštadienį, rugsėjo 23 dieną, Birštono gimnazijos aktų salėje vyko tradicinis atviras greitųjų šachmatų turnyras „Birštono taurė 2017“. Turnyre dalyvavo rekordinis žaidėjų skaičius – 161.

Varžybų vyr. teisėjas Algirdas Rauduvė pasidžiaugė, kad Birštone vykstantis turnyras pritraukė labai daug žaidėjų, tokio skaičiaus organizatoriai net nesitikėjo. „Prieš penkerius metus, kai vyko Gustaičio taurės turnyras Kaune, žaidėjų irgi buvo daug, bet ne tiek, kiek Birštone. Matyt, kurortas žmones traukia“, – juokavo A. Rauduvė.

Į Birštoną atvyko šachmatų mėgėjai ne tik iš artimesnių miestų – Alytaus, Prienų, Marijampolės, Kauno, bet ir iš Vilniaus, Šiaulių, Šalčininkų, Vilkaviškio, ketvertas entuziastų atskubėjo iš kaimyninės Baltarusijos, Gardino miesto.

Turnyre buvo žaidžiama 7 ratų sistema, tad nugalėtojai paaiškėjo pačioje pabaigoje. Kaip sakė turnyro teisėjai, nugalėtoju gali tapti kiekvienas iš keturių stipriausių, kurių rezultatai paaiškėja tik paskutinėmis minutėmis. Bet Fortūna ir šiais metais nusišypsojo svečiui Andreij Olhovik iš Gardino. Jis surinko 8 pergalę lėmusius taškus ir tapo turnyro nugalėtoju bei „Birštono taurė 2017“ savininku.

Antrą vietą užėmė vilnietis Vidmantas Mališauskas, trečią – kaunietis Tomas Laurušas, tik puse taško atsilikę nuo nugalėtojo.

Turnyre dalyvavo 27 moterys (įvairaus amžiaus), per 40 senjorų, kiti dalyviai – jauni ir suaugę žaidėjai. Geriausia šachmatininke buvo pripažinta Salomėja Zaksaitė, surinkusi 6,5 taško, antrą vietą užėmė Irina Trus, surinkusi 6 taškus, ir tiek pat taškų pelniusi Gabija Šimkūnaitė. Moterys buvo apdovanotos medaliais ir piniginiais prizais. Geriausia žaidėja birštoniete buvo tituluota Danutė Urbanavičiūtė.

Šiame turnyre dalyvavo nemažas būrelis birštoniečių, tarp jų ir vyriausias pagal amžių Antanas Tankevičius, kuris į savo sąskaitą įsirašė 4 laimėtas partijas.

Neblogai pasirodė ir kiti birštoniečiai: Danutė Urbanavičiūtė, Jonas Džervus, Kazimieras Senavaitis ir Jonas Aleknavičius surinko po 5 taškus, Virginija Černevičienė – 4,5 taško, Jonas Gluoksnis – 3,5 taško. Pirmomis savo pergalėmis džiaugėsi ir jaunieji šachmatininkai: Nojus Sargevičius surinko 3 taškus, Vytenis Aleknavičius (pirmokas) – 2,5 taško, Matas Černevičius – 2 taškus.

Jonas Aleknavičius irgi džiaugėsi savo anūko Vytenio laimėjimu, juk jis dar tik pirmokas, o jau dalyvavo tokio masto turnyre ir netgi surinko 2,5 taško…

Apibendrindamas turnyro rezultatus vyr. teisėjas A. Rauduvė pasidžiaugė gausiu dalyvių būriu, taip pat pažymėjo, kad jaunimui reikia labiau stengtis, nes senjorų rezultatai yra geresni…

Renginį organizavo Birštono sporto centras ir Lietuvos šachmatų mokykla.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close