„Revuonos“ mokyklos mokiniai pagerbė Holokausto aukas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šiais metais minime 76-ąsias metines nuo Holokausto pradžios Lietuvoje, kai 1941 metais, liepos–gruodžio mėnesiais, buvo išžudyta didžioji dalis Lietuvoje gyvenusių žydų. Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, kuri minima rugsėjo 23-iąją, skirtoje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“ dalyvavo ir Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai.

 

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994 metų.

Prieš tragiškus įvykius Lietuvoje gyveno apie 215 000–220 000 žydų, kurie kartu

kūrė mūsų valstybę, puoselėjo savitas tradicijas ir kultūrą.

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos išvakarėse pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“ dalyvavo ir Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos 6a ir 7a klasių mokiniai. Šia iniciatyva siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, nueiti pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Tokių vietų Lietuvoje yra daugiau nei 200.

Lydimi auklėtojų K. Kravčenko, L. Vainalavičiūtės ir istorijos mokytojų A. Lasatienės ir I. Vincekienės, mokiniai aplankė Prienų žydų žudynių vietą, kurioje hitlerininkai ir jų pagalbininkai lietuviai sušaudė 1100 nekaltų žmonių. Mokiniams trumpai buvo priminta šios dienos prasmė, kas šaudė nekaltus žmones, kas gelbėjo. Mokytoja I Vincekienė papasakojo apie savo senelį, kuris gelbėjo žydus rizikuodamas savo ir artimųjų gyvybėmis. Valstybė jam yra skyrusi apdovanojimą.

Žudynių vietoje mokiniai padėjo akmenėlius su čia žuvusių aplinkiniuose kaimuose gyvenusių žydų vardais, pavardėmis ir amžiumi. Akmenėliai primins tragiško likimo ištiktus žmones. Tą dieną atrodė, kad ir dangus verkė – lijo taip smarkiai…

Istorijos mokytojos Asta Lasatienė ir Irena Vincekienė

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close