Prienų sporto šventėje – puikus oras bei džiaugsmo kupinos pergalės

Rugsėjo 23 d. Prienuose, daugiafunkcio sporto komplekso (arenos) prieigose bei viduje, vyko tradicinė sporto šventė.

Saulėta diena, šiltas, tačiau ne per karštas oras pritraukė daug Prienų bei aplinkinių kraštų sportininkų. Tiesa, jų buvo šiek tiek mažiau negu ankstesnėse sporto šventėse, tačiau tai leido daugeliui pasivaržyti net keliose sporto rungtyse.

Sporto arenos viduje vyko pulo-8 ir stalo teniso varžybos. Pulo-8 varžybose dalyvavo tik dvi poros žaidėjų, todėl čia, nors ir po trumpos, bet atkaklios kovos paaiškėjo, jog pirmąją vietą užėmė Adomas Kubilius, antroje liko Vytenis Žilinskas, trečioje – Virginijus Mažeika. Na, o Regimantui Jurčiukoniui atiteko ketvirtoji vieta.

Ilgiausiai užtrukusiose stalo teniso varžybose geriausiai sužaidė Edvinas Tamošiūnas (Kaunas). Antroje vietoje liko Andrius Gedgaudas (Kaunas), trečioje – Igoris Maruk (Vilnius). Tarp moterų pirmą vietą užėmė Vitalija Venckutė (Kaunas). Antroje vietoje liko Lina Butkienė (Vilnius), trečioje – Lina Našlėnienė (Radviliškis).

Lauke vykusiose moterų lauko teniso varžybose geriausiai žaidė Vilija Gelšvartienė. Antroji prizinė vieta atiteko Urtei Tamošiūnaitei, o trečioji – Aleksandrai Sulžickaitei. Tarp vyrų geriausiai žaidė Giedriaus Kovzono ir Artūro Valentos duetas. Antrąja vieta džiaugėsi Gintauto Bartulio ir Sigito Dabulskio duetas. Trečioji vieta atiteko Aurelijui Šadauskui ir Žydrūnui Levinskui.

Tradiciniame Prienų-Birštono „Vytauto“ 3×3 krepšinio turnyre dalyvavusių komandų pavadinimuose nestigo jaunimo fantazijos, todėl Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkams bei vyr. treneriui Virginijui Šeškui apdovanojant nugalėtojus nestigo juoko.

2005 metais gimusių ir jaunesnių krepšininkų amžiaus grupėje nugalėtojais tapo „Traškūnai“, antroje vietoj liko „Kauno Dream Team“, o trečioje – „One for All and All for Others“. 2003–2004 m. amžiaus grupėje geriausiai žaidė „Koldūnai su česnakiniu“, antroje vietoje liko „Birštonas“, trečioje – „Igliauka“. 2001–2002 m. amžiaus grupėje nugalėjo „Dandamas ir draugai“, antroje vietoje liko „Joris“, trečioje – „Aj, nesvarbu“. Tuo tarpu 1998 m. gimusių ir vyresnių amžiaus grupėje nugalėjo „Šilavotas“. Antroji vieta atiteko komandai „Amžinai perspektyvūs“. Trečiąją vietą iškovojo „Šlapenkė“.

Į sporto šventę atvykus tik vienai Prienų krašto futbolo komandai, pastaroji varžėsi draugiškose rungtynėse su svečiais iš Vilniaus.

Bėgimo rungtyje, kuri surinko bene daugiausiai dalyvių, sportininkai varžėsi 1, 2, 5 ir 10 km trasose, išsidėsčiusiose kelyje į buvusią Birštono turizmo bazę. Merginų iki 12 metų amžiaus kategorijoje (M12) greičiausiai atbėgo Prienų kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) bėgikės Karolina Kazlauskaitė, Aurėja Valinčiūtė ir Darija Kuzmickaitė. M15 amžiaus grupėje – Gabrielė Senkutė (Išlaužo pagrindinė mokykla), Gabija Bruožytė (Prienų KKSC) ir Evelina Vilkaitė (Prienų KKSC). M19 grupėje – sesės Beatričė ir Joana Mendelytės (Prienų „Žiburio“ gimnazija).

Moterų 2 kilometrų nuotolį (M2) bėgo tik dvi dalyvės –Miglė Damynaitė (Prienų KKSC) ir Dalia Čėsnienė (Marijampolė). 5 km distanciją greičiausiai įveikė Gabija Ražaitytė (Kaunas), Teklė Emilija Gvildytė (Kaunas) ir Agnė Beleckė (Kaunas). Elito 10 km grupėje – Eglė Sakalaitė (Kaunas), Aurelija Kisieliūtė (Kaunas) ir Kristina Gliobienė (Marijampolė). Moterų veteranių grupėje 10 km greičiausiai įveikė Ingrida Virbickienė (Birštonas), Audronė Borusienė (Kaunas) ir Sandra Išganaitienė (Prienai), 5 km – Regina Čistiakova (Vilnius), Vijolė Dobrovolskytė (Kaunas) ir Jolanta Škėrienė (Prienai).

Vaikinų V12 grupėje 1 km greičiausiai įveikė Karolis Januša (Išlaužo pagrindinė mokykla), Lukas Padleskis (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija) ir Domas Barauskas (Prienų KKSC), V15 grupėje – Džiugas Šapkus (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija), Domas Matulaitis (Prienų KKSC), Gustas Sadauskas (Prienų KKSC). V17 grupėje 2 km greičiausiai įveikė Viktoras Raila (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija), Jonas Venzlauskas (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija), Lukas Žilinskas (Išlaužo pagrindinė mokykla), V19 grupėje – Danielis Matukaitis (Prienų „Žiburio“ gimnazija) ir Donatas Stankevičius (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija).

Vyrų grupėje V5 greičiausiai 5 km distanciją įveikė Evaldas Daunoravičius (Alytus), Tomas Apanavičius (Prienai), Kernius Miklušis (Alytus). V60 grupėje 10 km distanciją greičiausiai įveikė Gintautas Gadliauskas (Kaunas), Petras Vansevičius (Jonava) ir Romualdas Limantas (Kaunas). Elito 10 km grupėje – Jonas Vytautas Gvildys (Kaunas), Nerijus Vilutis (Ukmergė) ir Vytautas Beliūnas (Prienai). Veteranų 10 km distanciją greičiausiai nubėgo Audrius Virbickas (Birštonas), Arūnas Kučinskas (Prienai) ir Arūnas Klebauskas (Alytus), 5 km – Vadimas Andronik (Vilnius), Gubertas Trubila (Vilnius) ir Saulius Globys (Marijampolė).

Šventės dalyviai bei žiūrovai galėjo papildomai susirungti ir orientacinėse, badmintono bei irklavimo su treniruokliais varžybose. Šventėje vyko ir Prienų KKSC trenerių vedamos parodomosios treniruotės. Parodomąją programą padovanojo ir mišrių kovų sporto šakos atstovai su daugkartiniu čempionu, treneriu Roku Stambrausku. Kaip rūpinti sveikata, patarinėjo Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Skambėjo Luko Bartulio atliekamos dainos, žiūrovai galėjo pasigėrėti aerobinės gimnastikos būrelio pasirodymais.