Įprotis gali kainuoti gyvybę – būtina atkreipti dėmesį!

Dar rugsėjo pradžioje Prienų rajono savivaldybės administracija paviešino informaciją apie pėsčiųjų perėjų pertvarką Prienuose. Per trejus ateinančius metus planuojama pertvarkyti apie 20 pėsčiųjų perėjų. Jau dabar dalis perėjų geriau apšviestos. Planuojama, jog jos  bus geriau pritaikytos ir neįgaliesiems bei neregiams, ženklinamos ilgaamžiškesnėmis polimerinėmis medžiagomis (šaltu plastiku), atspindinčiomis šviesą. Rangovas VĮ „Kauno regiono keliai“ darbus pradėjo šių metų liepos mėnesį ir užbaigs per 36 mėn.

Tiesa, sankryžų pertvarkymo projekte, atsidūrė ir sankryžos, kurios bus panaikintos. Viena iš jų – pačiame Prienų centre, tarp „Pegaso“ knygyno ir „Senukų“ statybinių medžiagų prekybos centro kertanti didžiausią Prienų eismo arteriją – Vytauto gatvę. Tiesa, ji – jau panaikinta.

Įpusėjus rugsėjui, daugelis vairuotojų keliaujančių šia vieta suglumsta, kuomet pėstieji griežtai „signalizuoja“ norintys pereiti gatvę ir prieš pat automobilius lipa į važiuojamąją kelio dalį. Dažnai pro šią vietą keliaujantys Prienų gyventojai instinktyviai sustoja ir praleidžia pėsčiuosius, tačiau svečiai, keliaujantys pro Prienus ir gerai nepažįstantys miestelio gatvių šioje vietoje prieš išnirusius pėsčiuosius automobilius sustabdo tik paskutinę akimirką. Čia praleisti pėsčiųjų pagal kelių eismo taisykles jau – neprivaloma.

Pėstieji turėtų atkreipti dėmesį, jog pėsčiųjų perėjos ženklai čia – jau panaikinti, o horizontaliojo gatvės ženklinimo „zebro“ beveik nebelikę. Šiomis dienomis šioje vietoje paaukštintas ir bortelis, kuris anksčiau leisdavo perėją kirsti ir įvairioms pėsčiųjų ratuotoms priemonėms. Čia kirsti gatvę – nebegalima ir nesaugu.

Pasak Prienų rajono savivaldybės administracijos saugaus eismo komisijos pirmininko Algio Marcinkevičiaus, ši perėja panaikinta kaip perteklinė ir nesaugi. Tiesa, dėl šalia perėjos vykdomos pastato renovacijos ir aplink pastatą stovinčių statybų apsauginių užtvėrimų nebuvo spėta įrengti specialių tvorelių, kurios šią gatvės dalį atitvers nuo šaligatvių ir visiškai panaikins galimybę pėstiesiems išeiti į važiuojamąją dalį.

Dabar Vytauto g. šioje vietoje galima kirsti už vos keleto metrų esančia pėsčiųjų perėja vedančia iš Laisvės aikštės į tą patį „Senukų“ prekybos centrą.

Tiesa, daugelis prieniečių įpratę būtent šioje vietoje skubėti į kitoje gatvės pusėje esantį bankomatą bei patį prekybos centrą, vis dar kerta gatvę būtent šioje, jau draudžiamoje, vietoje.

Deja, toks pėsčiųjų įprotis gali būti nesuprastas ir neįvertintas vairuotojų.

Kviečiame visus skaitytojus, atkreipti dėmesį į eismo sąlygas šioje vietoje bei perspėti vaikus, jog pastariesiems ši vieta tapo ypač pavojinga!

Anot A. Marcinkevičiaus, šio perėjų pertvarkos etapo metu bus panaikinta ir pėsčiųjų perėja Kauno ir Revuonos gatvių sankryžoje, prie buvusios „Dujų kontoros“. Pėstieji turėtų būti atidūs ir šioje vietoje.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close