home Pasaulyje EP patvirtino papildomus 500 mln. eurų kovai su jaunimo nedarbu

EP patvirtino papildomus 500 mln. eurų kovai su jaunimo nedarbu

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) patvirtino papildomus 500 mln. eurų šių metų biudžeto lėšų Jaunimo užimtumo iniciatyvai. Tai dalis papildomų 1,2 mlrd. eurų, numatytų šiai iniciatyvai 2017–2020 m. laikotarpiu. Didelę šių lėšų dalį iškovojo EP derybininkai.

 

Šių metų balandį europarlamentarai pritarė ES ilgalaikio biudžeto pataisoms, kurios leis skirti papildomus 6 mlrd. eurų darbo vietoms kurti, ūkio augimui skatinti ir migracijos problemoms spręsti. Jaunimo užimtumo iniciatyvos trejų metų biudžetas padidintas papildomais 1,2 mlrd. eurų. Trečiadienį priimtas sprendimas leis 500 mln. eurų šių lėšų panaudoti dar šiemet.

 

2013 m. sukurta ES Jaunimo užimtumo iniciatyva skirta padėti jaunesniems nei 25 m. nesimokantiems ir nedirbantiems žmonėms, gyvenantiems vietovėse, kuriose jaunimo nedarbo lygis buvo didesnis nei 25 proc. Europos Komisijos duomenimis, nuo 2013 m. iki 2016 m. spalio šios iniciatyvos lėšomis parama suteikta daugiau nei 1,4 mln. jaunų žmonių.

 

Lietuvoje per šį laikotarpį suteikta 31,8 mln. eurų paramos iš šios iniciatyvos lėšų dviem projektams: „Atrask save“ ir „Nauja pradžia“. Dar tiek pat paramos jiems suteikta iš Europos socialinio fondo, o visas projektų biudžetas siekė 69,2 mln. eurų. Projektuose dalyvavo 1362 asmenys.

 

Pranešėjas Jens Geier (Socialistai ir demokratai, Vokietija) sakė: „Kova su jaunimo nedarbu išlieka viena pagrindinių ES užduočių, nes kai kuriuose Europos regionuose jaunimo nedarbo lygis vis dar yra labai didelis. Todėl papildomi 500 mln. eurų šiais metais nėra viskas. Parlamentas ir toliau kovos dėl gausesnių lėšų kovai su jaunimo nedarbu.“

 

Sprendimui pritarė 574 EP nariai, nepritarė 113, o susilaikė 2.

 

Iniciatyvos ataskaita su atskirų ES šalių duomenimis:

http://eur-lex.europa.eu/resource.html?uri=cellar:73591c12-8afc-11e6-b955-01aa75ed71a1.0001.02/DOC_1&format=PDF

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close