Socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijos numato memorandumu įtvirtinti bendradarbiavimą

Seimo socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijos numato memorandumu įtvirtinti bendradarbiavimą rudens sesijoje.

Dėl to sutarė trečiadienį susitikę premjeras Saulius Skvernelis ir socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

Tokį susitarimą numatoma pasirašyti dar iki tol, kol Lietuvos socialdemokratų partijos skyriai baigs balsavimą dėl to, ar socdemams reikia palikti valdančiąją koaliciją.

„Nemanau, kad frakcijai reikėtų partijos pirmininko leidimo ar įgaliojimo“, – žurnalistams sakė A.Palionis.

Anot jo, toks susitarimas neprieštaraus partijos valiai, nes kol kas galioja partijos tarybos sprendimas sudaryti valdančiąją koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

„Aš manau, kad šiandien mes (frakcija) nesavivaliaujame. Jeigu mes pasirašytume šitą memorandumą po tarybos sprendimo išeiti, tada taip, sutikčiau (kad būtų savivaliavimas)“, – sakė A.Palionis.

Jis taip pat aiškino, kad rugsėjo 20 pasibaigus balsavimui partijos skyriuose socialdemokratų taryba greičiausiai turėtų būti sušaukta spalį.

„Sprendimo dar nėra, kad mes turime palikti koaliciją, aš manau, spalio mėnesį bus tarybos posėdis ir nei jūs, nei aš nežinome, koks tas sprendimas bus. Tai laukti iki spalio ir nieko nedaryti irgi negali“, – svarstė jis.

Pasak S.Skvernelio, frakcijų susitarime bus aptarti svarbiausi rudens sesijos darbai, iš kurių jis išskyrė biudžeto tvirtinimą, mokesčių pakeitimus, socialinės atskirties bei skurdo mažinimui skirtus sprendimus.

„Kol kas yra koalicija, nėra mažumos Vyriausybės, yra koalicijos sutartis galiojanti. Ir manau, kad yra bendro darbo galbūt geresnės sėkmės užtikrinimo išdavoje toks susitarimas, jeigu partneriams reikalingas, manau, yra svarstytinas ir gali būti pasirašytas“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S.Skvernelis.

„Ką mes su seniūnu aptarėme, tai bent jau rudens sesijoje, nepriklausomai nuo partijos pozicijos, mes norime užsitikrinti darbą kartu su frakcija. Esame toje stadijoje, kada diskutuojame dėl susitarimo reikalingo tarp frakcijų pasirašymo, ir nematau jokių objektyvių priežasčių, dėl ko valstiečių-žaliųjų ir socialdemokratų frakcijos Seime negalėtų kartu dirbti ir palaikyti bendrą Vyriausybės programą“, – sakė Premjeras Saulius Skvernelis po susitikimo su socialdemokratų frakcijos seniūnu Andriumi Palioniu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close