home Kultūra Prienų kultūros ir laisvalaikio centras PASAKĄ KŪRĖ pasitelkdami ir SAVANORYSTĘ!

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras PASAKĄ KŪRĖ pasitelkdami ir SAVANORYSTĘ!

Rugpjūčio 21–25 dienomis, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre buvo įgyvendinta kultūros darbuotojų ir kūrybingų savanorių idėja – kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“. Projekte dalyvavo 6–10 metų vaikai. Projekto tikslas buvo supažindinti vaikus su etnokultūra jiems suprantama kalba – per pasaką. Teminius užsiėmimus parengė ir vedė Prienų kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojai. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai mokėsi šokti, dainuoti, groti, vaidinti, piešti bei kurti meninius rankdarbius.

Kūrybinių dirbtuvių metu gelbėjo savanoriai. Visi puikiai žinome, kad, būtent savanorystė, yra tas kertinis akmuo siekiant išjudinti visuomenę bei sukurti pridėtinę vertę ne tik valstybei, bet ir kiekvienam individuliai prie to prisilietusiam. Prienų kultūros ir laisvalaikio centras siekia, kad kuo daugiau jaunų, veržlių žmonių įsijungtų į kūrybinę veiklą ir turėtų galimybę praktikuotis. Viliamasi, kad lavindami savo įgūdžius šioje įstaigoje savanoriai įneštų ir naujų vėjų, naujų kūrybinių užmojų.

Į klausimus atsako Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktotė Virginija Naudžiūtė

Ar svarbu skatinti savanorystę?

Manau, kad taip. Kodėl? Todėl, kad savanoriška veikla yra naudinga tiek visuomenei, tiek pačiam savanoriui. Net ir mažiausia savanoriška žmogaus pastanga gali padaryti didžiulę įtaką bendram geresniam gyvenimui. Nors savanorystė skirta padėti ne pačiam savanoriui, o kitam žmogui ir visuomenei apskritai, prisidedant prie bendrųjų visuomenės vertybių kūrimo, tačiau vis dažniau pripažįstama, kad savanoriška veikla yra labai naudinga ir pačiam savanoriui.

Remdamasi asmenine patirtimi, galiu pasakyti, kad savanoriška veikla padeda geriau pažinti save, išmėginti jėgas vienoje ar kitoje srityje, išmokti kažko naujo, gal net pasirinkti būsimą profesiją ir patirti prasmingos veiklos jausmą. O tai – nauda savanoriui.

Kokia nauda visuomenei? Visa, ką savanoris sukurs vedinas stebuklingai veikiančio – „savo noru“, bus nauda visuomenei. Nesvarbu, ar tai bus pagalba senyvam kaimynui, kuris pats nepajėgia susikapoti malkų, ar kultūrinė akcija, skatinanti patriotinius tautiečių jausmus.

Kodėl PKLC imasi iniciatyvos kviečiant jaunus žmones savanoriauti?

Perfrazuojant A. Mamontovo dainą „Niekada man meilės nebus per daug“, mums kultūros ir laisvalaikio centre niekada nebus per daug pagalbinių rankų, taip pat – idėjų ir kūrybinių minčių nestokojančių žmonių.

Ir vėl, remdamasi asmenine patirtimi, galiu teigti, kad kultūros srityje savanoriavę jauni žmonės įgyja ne tik kultūrinės, bet ir kitokios vertingos patirties. Ne kartą teko stebėti, kaip vėliau jie tampa savo gyvenamosios vietovės, bendruomenės (plačiąja prasme), organizacijos lyderiais. O tai, neabejotinai, yra svarbu tiek mūsų kraštui, tiek visai valstybei.

Savanorių nuomonės

Jorūnė Gustaitytė (kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ fotografė): „Dalyvauti tikrai patiko... net ir labai. Naujos pažintys, patirtis. Geras laiko praleidimas. Daug ko dar pats gali išmokti, kartais net mažuosius pamokyti. Manau, kad yra labai svarbūs tokie projektai, nes jie skatina bendradarbiavimą tarp įvairaus amžiaus žmonių. Man asmeniškai labiausiai patiko fotografuoti. Visada patiko tai daryti, bet šio projekto pagalba suvokiau, kad tikrai turiu tam gyslelę. Kiekvieną dieną mačiau vis geresnius savo kadrus, sulaukiau pagyrimų ir iš šalies, o juk aš esu dar moksleivė. Džiaugiuosi, kad tokių renginių metu savanoriaujant turiu galimybę lavinti savo įgūdžius“

Dmitrij Bugaj (vienos iš grupių vadovas): „Tai buvo pirmas mano savanoriavimas. Labai patiko bendrauti su vaikais, derinti tam tikrus užsiėmimų klausimus su kultūros centro darbuotojais. Patirtis labai prasminga ir naudinga kiekvienam jaunam žmogui. Žinoma, labai daug dirbom ir pavargom, bet išvydus rezultatą – baigiamąjį vaikų ir vadovų pasirodymą, nuovargis nublanko prieš sukurtą rezultatą. Smagu matyti besišypsančius žmones ir vaikus, kurie žingeidūs nuo pat mažumės“

Tikimasi, kad tokie projektai, kaip kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“ turės tęstinumą, nes vaikai po penkių dienų skirstėsi su ašarom akyse, o jų tėveliai nuoširdžiai dėkojo vadovams ir linkėjo stiprybės, kantrybės ir sėkmės veikloje. Kūrybinių dirbtuvių rezultatu bei savo indėliu džiaugdamiesi „iki kito karto“ atsisveikino ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centre savanoriavę jauni žmonės.

Gal ir tave domina savanorystė?

Jei nori tobulėti, bendrauti, semtis patirties, išbandyti save – tapk savanoriu!

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras ieško motyvuotų žmonių, norinčių prisidėti prie masinių renginių organizavimo, vaikų ir jaunimo edukacinių programų bei projektinės veiklos vykdymo.

Amžius ar patirtis nėra svarbi. Jei Tau artima kultūrinio pobūdžio veikla, kviečiame tapti mūsų komandos dalimi! Savanorių grupė registruojama el. p. kuriavaikai@gmail.com

 

 

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro informacija