home Sveikata Narkotikai? Geriau nebandyk!

Narkotikai? Geriau nebandyk!

NARKOTINĖS MEDŽIAGOS. KAS TAI?

Tai medžiagos, veikiančios psichiką ir keičiančios organizmo būseną (nuotaiką, elgesį, klausos ir regos pojūčius ir kt.). Narkotikų gali būti įvairiausių pavidalų, formų ir spalvų. Prie narkotikų taip pat priskiriama alkoholis bei tabakas.

NARKOTIKŲ ŽALA ORGANIZMUI

Ilgalaikis narkotikų vartojimas lemia:

dėmesio sutrikimą;

koncentracijos praradimą;

depresijos atsiradimą,

nuovargį;

gali atsirasti haliucinacijų;

pažeidžia smegenis, inkstus, kepenis ir kitus organus,

pakyla temperatūra, kraujospūdis;

atsiranda noras vartoti vis „sunkesnius“ narkotikus ir kt.

 

KELETAS FAKTŲ APIE NARKOTIKUS

Nėra „sunkių“ ir „lengvų“ narkotikų. Nuo visų rūšių narkotikų per ilgesnį ar trumpesnį laiką gali išsivystyti priklausomybė.

Kanapės yra Lietuvoje dažniausiai vartojamas narkotikas.

Priklausomas nuo narkotikų gali tapti bet kokio amžiaus žmogus, netgi įsčiose esantis vaisius, jei motina vartoja narkotikus.

Vairuojant transporto priemonę apsvaigus nuo kanapių avarijos tikimybė padidėja 2–3 kartus.

Piktnaudžiavimas kanapėmis ypač pablogina sugebėjimą mokytis ir gali išprovokuoti psichikos ligas: psichozes, šizofreniją, nerimą, asmenybės sutrikimus, depresiją, agresyvų nemotyvuotą elgesį.

Narkotikų poveikis kiekvienam žmogui skirtingas – vienam nuo tam tikros dozės, pavartotos pirmą kartą, gali nieko neatsitikti, kitam ir pirmas kartas gali baigtis sutrikusiu kvėpavimu, širdies smūgiu ar koma.

Kanapės sukelia priklausomybę. Maždaug 1 iš 11 kanapes išbandančių ir 25–50 proc. jas kasdien vartojančių žmonių išsivysto priklausomybė.

 

LR BAUDŽIAMASIS KODEKSAS

259 straipsnis. Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti

1. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir

baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.

3. Asmuo, kuris savo noru kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar kreipėsi į valstybės instituciją norėdamas atiduoti neteisėtai pasigamintas, įgytas, laikytas be tikslo platinti narkotines ar psichotropines medžiagas, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už vartotų ar atiduotų narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, įgijimą ir laikymą.

 

  Jei jūsų pažįstamam asmeniui reikia skubios pagalbos (aptikote jį suglebusį ar be sąmonės):

 

išlikite ramus;

paskambinkite avarinėms tarnyboms numeriu 112;

patikrinkite, ar laisvi žmogaus kvėpavimo takai;

apverskite ant šono ir stenkitės nepalikti žmogaus vieno;

versdami žmogų saugokitės adatų ar aštrių daiktų;

visus rastus miltelius, tabletes ar kitus daiktus atiduokite greitosios pagalbos darbuotojui.

 

Jei įtariate, kad asmuo vartojo narkotikus ir jam reikia pagalbos:

 

susisiekite su artimiausia asmens sveikatos priežiūros įstaiga;

paskambinkite avarinėms tarnyboms numeriu 112.

 

NESUNAIKINK SAVO GYVENIMO – NEVARTOK NARKOTIKŲ!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close