home Birštone Greitai skrieja „Vasara su knyga“

Greitai skrieja „Vasara su knyga“

Jau 13-tus metus birštoniečius ir kurorto svečius Birštono viešoji biblioteka kviečia kartu skaityti, diskutuoti, mokytis žaidimų, žaisti, pažinti Birštoną, save, dalyvauti viktorinose, smagiai praleisti laiką bendraujant, t. y. socializuojantis. Penktus metus Vaikų socializacijos, pilietinio ir tautinio ugdymo programą remia Birštono savivaldybė.

 

Bibliotekoje vykstančių renginių metu susipažįsta, susidraugauja birštoniečiai ir pas senelius atvykę vaikai iš kitų miestų. Skaitymų metu prisimenamos saugaus eismo taisyklės, kaip elgtis saulėje, žaibuojant ir pan. Siekiant populiarinti mokslo populiariąją literatūrą, 2017 m. skaityta įvairiomis mokslo temomis: „Visatos sukūrimas“, „Žemė ir žmogus“, „Žvaigždės“, „Lietuvos istorijos pasakos“, „Įdomūs pasaulio išradimai“, „Fantastika? O gal tikrovė?“, „Žmogaus minties galia“, bendrauta ir diskutuota su sanatorijos „Tulpė“ psichologe Brigita Gelumbauskiene, emocijos išlietos akvareliniame popieriuje kūrybinių dirbtuvių su dailininke Eugenija Ivaškevičiūte metu. Tikimasi, kad dalyviai ne tik susipažino su svarbiais mokslo pasiekimais, bet ugdėsi ir vertybių sampratą, kritinį mąstymą – tokius svarbius asmenybės brandai. Atokvėpio metu juoktasi, pasakojant ar iš žurnalų „Naminukas“, „Laimiukas“ skaitant anekdotus, žaidžiant žaidimus „Senjoras Pomidoras“, „Diena – naktis“, „Nindzės“, „Twister“ ir kt.

Daug puikių žaidimų pamokė Rugilė, Indrė ir Adomas. Taip ir kūrybiškumas ugdytas, kartu kuriant trumpas istorijas, ir atmintis lavinta, prisimenant kiekvieno dalyvio pasakytus žodžius ir dar savus įterpiant. 2017 m. išskirtinumas – dažniau skaityta tekstai iš enciklopedijų; žinynų: „Gyvoji gamta“ , „53 1/2 daikto , pakeitusio pasaulį ir keletas jo nepakeitusio“, „Iš kur atsiranda visa tai“ ir kt.

Dalyvių geografija neapsiriboja Birštonu ir Birštono savivaldybe, kartu skaitė vaikai iš Prienų, Kauno, Lentvario, Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos. O kūrybinėse dirbtuvėse dažnai trumpam nurimdavo, emocijas spalvomis išliedavo ne tik vaikai, jaunuoliai, bet ir suaugusieji.

Smagu, kad, kaip kasmet, formuojasi aktyvių skaitytojų branduolys, laukiančių ir net padedančių vesti renginius, kad čia jiems smagu būti kartu. Keletas „Vasaros su knyga“ dalyvių minčių: „Labai smagu, kad visi kartu susirenkame į vieną vietą. Skaitome, bendraujame, žaidžiame“ (Elzytė). „Patinka kartu skaityti, o dar labiau viktorinos ir žaidimas „Twister“ (Dovydas). „Jei manęs paklaustų, kokia Birštone mano mėgstamiausia vieta, atsakyčiau: Biblioteka“ (Medeinė). „Ačiū už organizuojamus renginius vaikams. Istoriniai skaitymai labai patiko. Ypač Vaižganto eilėraštis „Birštonuokimės“, kurio rankraštį vėliau matėme Birštono muziejuje. Smagu, kad vaikai noriai eina į biblioteką ir randa ten įdomios ir prasmingos veiklos“ (Vilma, Ūla ir Radvilė).

 

Birštono viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolė Raiskienė

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA