home Pasaulyje Marijonas Mikutavičius ir Jurgita Jurkutė-Širvaitė UNICEF misijos Malavyje dalyviams linki stiprybės

Marijonas Mikutavičius ir Jurgita Jurkutė-Širvaitė UNICEF misijos Malavyje dalyviams linki stiprybės

Rugpjūčio 19 d., septintą kartą UNICEF Lietuva kartu su TV3 rengiamos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyviai išvyko į Malavį. Šiemet į misiją keliauja atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkas Donatas Montvydas, kunigas Ričardas Doveika ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė. 

Šiais metais misijos dalyviai keliauja į Malavį. Vienoje skurdžiausių Afrikos valstybių nuolat trūksta maisto, maždaug pusei vaikų neprieinamas gydymas, skiepai, daugiau kaip milijonas jų yra našlaičiai. Savaitę truksiančios lietuvių misijos tikslas – surinkti kuo daugiau lėšų Malavio vaikų gyvybėms gelbėti.

Į pirmąją UNICEF misiją Kambodžoje 2011 m. keliavę dainininkas Marijonas Mikutavičius ir aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė vykstantiems į Malavį linki stiprybės ir tvirto nusiteikimo, nes skaudžių vaizdų – netruks.

Prisimindamas UNICEF misiją, M. Mikutavičius sako, kad dalyvių laukia skaudžios patirtys, varginančios kelionės, mažai miego. „Tokiai misijai reikia ypatingo nusiteikimo. Sunku perteikti emocijas ir prisiminimus – reikia nuvažiuoti ir pamatyti, kaip UNICEF misijos lankomose šalyse gyvena vaikai. Linkiu dalyviams būti emociškai stipriems,“ - kalba M. Mikutavičius.

Grįžęs iš Kambodžos M. Mikutavičius akcentavo pagalbos skurdžių šalių vaikams svarbą. „Finansinė parama iš tiesų labai aktuali. Kitaip vaikų mirtingumas niekada nesumažės, o vaizdai, atvykėliams draskantys širdį, ir toliau bus vietinių kasdienybė. Niekada nepamiršiu kraupaus reginio, kaip tymų išmargintomis rankomis mergaitė su medine valtele iriasi tikrinti tinklų“, – tuomet teigė dainininkas.

J. Jurkutė-Širvaitė misijos dalyviams linki prasmingo laiko. „Linkiu kiekvienam pabūti ne tik su Malavio vaikais, bet ir po dienos darbų rasti akimirkų pabūti su savim bei patirtais įspūdžiais. Įžvalgos, patyrimai, pojūčiai – tai asmeninis atradimas ir geriausios lauktuvės sau ir aplinkai, į kurią greitai grįšite“, - sako aktorė.

UNICEF negauna jokio finansavimo iš Jungtinių Tautų ir visiškai priklauso nuo savanoriškų aukų. Geros valios žmonės kviečiami prisidėti ir kartu gelbėti vaikų visame pasaulyje likimus. Vos 10 centų per dieną (3 eurai per mėnesį) jau gali išgelbėti vaiko gyvenimą. Tereikia numeriu 1469 siųsti žinutę su tekstu „VAIKAMS“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close