NASA pasirinko pasiūlymus galaktikų, žvaigždžių, planetų tyrimams

NASA pasirinko šešis astrofizikos tyrėjų programos pasiūlymus koncepcijų studijoms. Siūlomose misijose būtų ištirti gamtinių spindulių ir rentgeno spinduliuotės iš galaktikų grupių ir neutronų žvaigždžių sistemų, taip pat infraraudonųjų spindulių iš galaktikų ankstyvojoje visatoje ir atmosferose eksoplanetų, kurios yra planetos už mūsų Saulės sistemos ribų.

Atrinkti pasiūlymai, trys "Medium-Class Explorers" misijos ir trys "Explorers Mission" reikalauja tikslingų mokslinių tyrimų ir priemonių, kurios užpildytų mokslinių tyrimų spragas tarp agentūros didesnių misijų.

"Programoje" Explorers "pateikiamos kelios kūrybiškiausios idėjos misijoms padėti suprasti visatos paslaptis", - sakė agentūros Mokslo misijos direktorato Vašingtone asocijuotas administratorius Thomas Zurbuchen. "Programa sukūrė puikias misijas, kurios grįžo į transformacinį mokslą, ir šios atrankos žada tęsti šią tradiciją".

Pasiūlymai buvo atrenkami atsižvelgiant į galimą mokslinę vertę ir plėtros planų įgyvendinamumą. Po koncepcinių studijų ir išsamių vertinimų kiekviena misijos rūšis bus atrenkama iki 2019 m. Anksčiausia pradžios data bus 2022 m. Vidutinės klasės "Explorer" komandiruočių išlaidos yra apribotos iki 250 milijonų JAV dolerių, išskyrus raketas, o "Mission of Opportunity" išlaidos yra apribotos iki 70 milijonų JAV dolerių.

Kiekviena astrofizikos "Medium-Class Explorer" misija gaus 2 milijonus dolerių, kad atliktų devynių mėnesių misijos koncepcijos tyrimą. Pasirinkti pasiūlymai:

 

"Arcus": klasterių, galaktikų ir žvaigždžių formavimosi ir evoliucijos tyrimas

"Arcus" tyrinėja žvaigždes, galaktikus ir galaktikų grupes, naudodamas didelės skiriamosios gebos rentgeno spinduliuotės spektroskopiją, kad būtų galima apibūdinti šių objektų sąveiką su juose esančiais difuziniais milijonais laipsnių dujų, kurie juos supa ir perneša.

Pagrindinis tyrėjas: Randallas Smithas Smithsonian Astrophysical Observatory, Kembridžas, Masačusetsas.

Greitas INfrared Exoplanet spektroskopijos tyrimas (FINESSE)

FINESSE ištirtų procesus, reguliuojančius planetos formavimąsi ir pasaulinį klimatą, ir išbandytų mechanizmus, kurie sukuria atmosferos cheminę sudėtį ir formuoja atmosferos evoliuciją. Ji atliktų transliuojamą spektroskopiją mažiausiai 500 eksopolietinės atmosferos matomoje ir artimiausio infraraudonojo spindulio planetoms, pradedant nuo supermažų iki dujų gigantų.

Pagrindinis tyrėjas: Markas Swain NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) Pasadenoje, Kalifornijoje.

Visatos istorijos, reionizacijos epochos ir Ices Explorer (SPHEREx) spektro fotometras: visatvario spektro tyrimas

SPHEREx atliktų spektrinį tyrimą su infraraudonųjų spindulių spinduliais, kad būtų galima išmatuoti visatos kilmę, ištirti galaktikų kilmę ir evoliuciją bei ištirti, ar aplink esančių kitų žvaigždžių planetos galimos gyventi.

Pagrindinis tyrėjas: Džeimsas Bokas, "Caltech", Pasadenoje, Kalifornijoje.

"Mission Opportunity" gaus 500 000 JAV dolerių, kad atliktų devynių mėnesių įgyvendinimo koncepcijos tyrimą. Pasirinkti pasiūlymai:

Compton spektrometras ir Imager Explorer (COSI-X), Mažoji visiško viršslėgio baliono misija

COSI-X yra balionu valdomas plačiaekranis teleskopas, sukurtas aptikti gama spindulių dangą 0,2-5 MeV, atliekantis didelės skiriamosios gebos spektroskopiją, plataus lauko vaizdavimą ir poliarizacijos matavimus. COSI-X parodytų gama spindulius nuo antimaterijos aplink Paukščių tako centrą, taip pat iš neseniai sudarytų radioaktyviųjų elementų žaibo sprogimų griuvėsiuose.

Pagrindinis tyrėjas: Stevenas Boggs Kalifornijos universitete, Berkeley.

Laikinas astrofizikos stebėtojas tarptautinėje kosminėje stotyje (ISS-TAO)

ISS-TAO yra plačios srities rentgeno spinduliuojantis detektorius, esantis Tarptautinėje kosminėje stotyje, kuris stebėtų daugybę įvykių, susijusių su kompaktinių objektų rentgeno spinduliais per metus. Pagrindinis misijos tikslas - aptikti rentgeno koloną gravitacinėms bangoms, kurias gamina neutronų žvaigždės, jungiančios juodas skyles ir kitas neutronines žvaigždes. Kiti tikslai būtų supernovos sukrėtimai, neutronų žvaigždžių sprogimai ir dideli raudonojo poslinkio gama spinduliai.

Pagrindinis tyrėjas: Jordano stovykla NASA Goddardo kosminio skrydžio centre, Greenbelt, Maryland.

Partnerystės galimybės misija (PMO) buvo sąlygiškai atrinkta, kad pateiktų "Atmosferos nuotolinių jutiklių infraraudonųjų spindulių plataus masto tyrimo (ARIEL)" misijos, skirtos "Atmosferos nuotolinių jutiklių infraraudonųjų spindulių ekspedicijos" (ARIEL), "Detektoriai", kurie yra vienas iš trijų siūlomų misijų, kurias šiuo metu svarsto ESA (Europos erdvė Agentūra). PMO statybą būtų pradėjęs tik tuo atveju, jei ARIEL pasirinktų ESA.

Sąlygiškai atrinkta PMO yra:

Įnašas į "Exilietų spektroskopiją ARIEL" (CASE)

CASE pateiktų pakuotus detektorius "ARIEL" "Fine Guidance Sensor" komplektui. ARIEL galėtų matuoti šimtų šiltų ir karštų tranzitinių dujų gigantų ir superžemių spektrą aplink įvairaus tipo žvaigždžių. Šių eksoplanetų stebėjimai leis mums suprasti ankstyvąsias planetos ir atmosferos formavimo stadijas nevaisingumo fazėje ir per keletą milijonų metų.

Pagrindinis tyrėjas: Mark Swain, JPL

"Explorers" programa yra seniausia nuolatinė "NASA" programa, skirta dažnai ir pigiai naudotis kosmosu, naudojant pagrindinius tyrėjų atliktus kosminės erdvės mokslų tyrimus, susijusius su Mokslo misijos direktorato astrofizikos ir heliofizikos programomis. Nuo 1958 m. Atidaromo "Explorer 1", kuriame buvo aptiktos Žemės radiacijos juostos, programa "Explorers" pradėjo daugiau kaip 90 misijų, įskaitant Uhuru ir Cosmic Background Explorer (COBE) misijas, kurios paskatino jų tyrėjus skirti Nobelio premijas.

Šią programą vadovauja "Goddard" NASA Mokslo misijos direktoratas, kuris vykdo įvairias mokslinių tyrimų ir mokslinių tyrimų programas, skirtas žemės studijoms, kosminiam orui, saulės sistemai ir visatai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close