Pažeidėjams surašyti protokolai

Liepos mėnesį aplinkosaugininkai vykdė akciją „Poilsiauk atsakingai“, stebėjo poilsiautojus, ar tvarkingai stato automobilius prie ežerų, upių bei kitų paviršinių vandens telkinių. Prasidėjus grybų ir uogų sezonui daug dėmesio skiriama aplinkos taršai atliekomis ir automobilių parkavimui ant miško paklotės.

Džiugu, kad patikrinus kontroliuojamoje teritorijoje esančias poilsiavietes pažeidimų nenustatyta. Poilsiautojai automobilius stato toliau nuo vandens telkinių, o poilsiavietes palieka tvarkingas. Patikrinimų metu atliekomis užterštų poilsiaviečių nerasta. Taip pat galima pasidžiaugti, kad dauguma grybautojų ir uogautojų lankydamiesi miške laikosi LR Lankymosi miške taisyklių, automobilius stato ne ant miško paklotės, o tik ant kelio dangos arba specialiai tam įrengtose aikštelėse. Patikrinimų metu buvo surašytas vienas administracinių nusižengimų protokolas už automobilio statymą ant miško paklotės.

Poilsiautojams, žvejams ir kitiems vandens telkinių ir miško lankytojams primename, kad vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose draudžiama įrengti poilsiavietes (išskyrus paplūdimius), statyti autotransporto priemones, kūrenti laužus. Informuojame, kad vadovaujantis LR ANK kodekso 611straipsniu automobilių, pastatytų pakrantės apsaugos juostose arba ant miško paklotės, savininkams, kai pažeidimas užfiksuotas ne jų akivaizdoje, administracinis teisės nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu surašomas ir siunčiamas paštu.

Vykdydami valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę, Alytaus RAAD Prienų agentūros pareigūnai liepos mėnesį dar surašė 4 administracinių nusižengimo protokolus.

Liepos mėnesį atliekant neplaninius patikrinimus privačiose poilsiavietėse, vienoje iš jų nustatytas netinkamas nuotekų tvarkymas. Poilsiavietės savininkui taikyta atsakomybė už nuotekų išleidimą į aplinką viršijant nustatytus normatyvus. Toks pažeidimas užtraukia baudą piliečiams nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Liepos mėnesį atliekant įmonių planinius patikrinimus buvo surašyti 3 administracinių nusižengimų protokolai įmonių atsakingiems asmenims arba jų vadovams. Įmonių atstovai bausti už netinkamą gamybos atliekų tvarkymą bei saugojimą, taip pat už atliekų susidarymo apskaitos netvarkymą bei ataskaitų nepateikimą.

Raginame gyventojus nebūti abejingiems ir esant įtarimų, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Prienų aplinkos apsaugos agentūrą tel. (8-319) 61732 (darbo valandomis) arba tel. 112 (ne darbo metu).

 

Prienų aplinkos apsaugos agentūros informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close