home Kultūra Stakliškių šventėje susijungė kultūriniai apdarai

Stakliškių šventėje susijungė kultūriniai apdarai

Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį Stakliškių gimnazijos stadione po dangaus žydryne nuskambėjo dar vieno Prienų krašto gyventojų - stakliškiečių šventė.

 

Tradicinę Stakliškių seniūnijos vasaros šventę „Po liepa, brandinančia medų“ pradėjo įspūdinga meno kolektyvų eisena bei Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro (KLC) liaudiškos muzikos kapelos „Korys“ muzikantai. Visus susirinkusius miestelėnus bei šventės svečius sveikino LR Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Regina Juočiūnienė bei Stakliškių seniūno pavaduotoja Nijolė Ivanovienė. Abi šventės viešnios dėkojo ir šios šventės organizatorei, Stakliškių KLC direktorei Astai Keblikienei.

 

Griežiant kapelai, virš stadiono išniro parasparnis, kuriam benardant virš žiūrovų ant žolės pažiro margaspalviais popierėliais žvilgantys saldainiai. Su linksmaisiais peliukais Mikiu ir Mikute pokštavę mažieji puolė rinkti saldžiųjų dovanų. Tiesa, mažieji šventėje galėjo ne tik žaisti ir sportuoti su peliukais, bet ir mėgautis piešiniais ant veido, oro pilimi.

 

„Korį“ keitė kolegos iš Stakliškių – vokalinis ansamblis „Guosta“ ir svečiai iš Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro – liaudiškų šokių kolektyvas „Tryptinis“. Po smagių patrepsėjimų į sceną skubėjo ir Ringailių folkloro ansamblio, Aukštadvario moterų ansamblio „Verknė“ kolektyvai.

 

Saulei krypstant vakarop scena sumirgėjo nuo ryškiaspalvių apdarų –iš rytų bei pietų atkeliavusius apdarus bei judrius šokius žiūrovams dovanojo „Leila dance“ šokėjos iš Vilniaus. Scenoje besisukančios ryškios, plačios šokėjų sijonų klostės pavergė ir didelių, ir mažų žvilgsnius.

 

O mažųjų laukė dar vienas siurprizas – klounas iliuzionistas Vytautas Diržininkas iš Kauno bei visas būrys jo keturkojų padėjėjų.

 

Šventę vainikavo pramoginės muzikos grupė „Aistuva“ iš Marijampolės bei šventinis fejerverkas.