home Birštone Merės taurė atiteko Elenai Daunytei

Merės taurė atiteko Elenai Daunytei

Birštono vasaros menų akademijos renginiai vis labiau įsibėgėja. Norinčių pasimėgauti muzika ir patirti gerų emociją, pamatyti ir išgirsti Lietuvos muzikos geriausius atlikėjus, akademikus ir profesorius netrūksta. Tokia galimybe naudojasi ne tik birštoniečiai, bet ir svečiai bei sanatorijų klientai.

Rugpjūčio 1-osios vakarą „Eglės“ sanatorijoje prie gyvų gėlių sienos vyko antrasis improvizacijų koncertas-konkursas „Vakaro serenados“, kurio metu buvo varžomasi dėl merės taurės. Baigiantis vakarui išaiškėjo ir geriausias atlikėjas. Birštono merės Nijolės Dirginčienės taurė buvo įteikta violončelistei Elenai Daunytei.

 

Projekto vadovė ir sumanytoja Audronė Žigaitytė, pristatydama improvizacijų vakarą, paminėjo, kad improvizacijos vyko ir ankstesniais amžiais, tai dėkinga tema, nes galima iš karto kurti ir klausytojui perteikti muziką.

Renginys prasidėjo gana įspūdingu išėjimu į sceną, o jaunieji atlikėjai kartu su savo dėstytoju, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, kompozitoriumi, akademiku, pedagogu Giedriumi Kuprevičiumi pakvietė į atradimų ir improvizacijų vakarą.

Kas gi yra ta improvizacija? G. Kuprevičius paaiškino labai paprastai ir suprantama: „Tai kūrinys, kuris čia gimė ir čia pat mirė, buvo sukurtas čia ir dabar, improvizuojant kokį nors daiktą, reiškinį ar sąvoką. Improvizacijų metu didelių šedevrų niekas nesukuria.“

Šeši dalyviai varžėsi atlikdami muzikines užduotis fortepijonu improvizuodami žodį „audra“ ir Birštono simbolį „banginuką“. Kiekvienas grojo taip, koks tas vaizdinys iškilo jo mintyse. Susirinkusieji taip pat galėjo prisidėti prie koncerto, sudarydami tam tikrą muzikinį foną.

Šio puikaus vakaro dalyviai turėjo galimybę išgirsti ir grigališkojo choralo giesmes, arijas bei improvizuotas liaudies dainas.

Akademikas, profesorius G. Kuprevičius džiaugėsi renginio žaismingumu ir laisve kurti. „Šis improvizacijų žaidimas tebus ženklas laisvai kurti, statyti, laimėti ir švęsti bei pasveikti, o ne griauti ir reformuoti. Muzikantams labai svarbus sveikas humoro jausmas, tiek žvelgiant į save, ir į kitus“, – sakė muzikas.

Improvizacijų vakaro vedėjas G. Kuprevičius ir projekto vadovė A. Žigaitytė nusprendė, kad publikos plojimų trukmė lems, kuris atlikėjas laimės pagrindinį prizą – Birštono merės taurę. Konkurso nugalėtoja ir laureate tapo violončelės meistrė Elena Daunytė.

Antrą vietą laimėjo Roberta Daugėlaitė, trečią – Matas Zaleckis. Kiti dalyviai Julija Karaliūnaitė, Izabelė Jankauskaitė ir Adomas Morkūnas taip pat iš merės rankų gavo prizus.

„Birštono vasaros menų akademijos“ ir improvizacijų vakaro globėja Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė dėkojo konkurso idėjos autorei, projekto sumanytojai Audronei Žigaitytei-Nekrošienei, jaunųjų atlikėjų dėstytojui Giedriui Kuprevičiui, o visiems konkurso dalyviams linkėjo, kad Birštonas taptų profesinių aukštumų kelio pradžia.