home Kultūra Veiverių krašto vasaros šventėje – sporto ir aviacijos fiesta (nuotraukos)

Veiverių krašto vasaros šventėje – sporto ir aviacijos fiesta (nuotraukos)

Paskutinį liepos savaitgalį kartu su Šv. Onos atlaidais Veiverių krašte nuskambėjo ir tradicinės vasaros šventės aidai.

 

Jau šeštadienį nuo pat ryto Veiverių T. Žilinsko gimnazijos stadione sumirgėjo keli šimtai porų sportinių batelių. Čia prasidėjo šventinės sporto varžybos. Sportininkai iš Prienų bei aplinkinių rajonų varžėsi gatvės krepšinio 3x3, tritaškių metimo bei futbolo varžybose. Į pastarąsias užsiregistravo net 16 komandų.

 

Kol sporto aikštyne atkakliose varžybose rungėsi vyresnieji jaunimo atstovai, Veiverių seminarijos parke į jiems skirtą šventę kartu su tėveliais skubėjo patys mažiausieji Veiverių krašto gyventojai. Jie galėjo džiaugtis įvairiomis jiems skirtomis linksmomis pramogomis, estafetėmis, kūrybinėmis dirbtuvėmis, konkursais, savo bendraamžių koncertu bei, žinoma, žaidimais. Kol mažieji linksminosi, jų tėveliai galėjo pasmalsauti apie krašto gynybos sritį. Šalia vaikų įsikūrė ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė su savo ginklų ekspozicija. Kariai susirinkusiesiems aprodė ginklus bei pristatė tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

 

Tuo metu mažųjų mamos lankėsi jas labiau dominusioje maisto gaminimo palapinėje, kur sveikatinimo klubo „Geležinis špinatas“ nariai šventės dalyviams ir svečiams vedė sveiko maisto gaminimo užsiėmimą bei konsultavo sveikos mitybos klausimais.

 

Jau vakarėjant į seminarijos parką, baigę varžybas sporto aikštyne, rinkosi jaunuoliai, norintys dalyvauti pirmą kartą Veiveriuose organizuotose orientavimosi varžybose „Pažink Veiverius“. Tiesa, į varžybas jie galėjo leistis tik po treniruotės su „Geležiniu špinatu“ bei pasaulio ir Lietuvos kultūrizmo čempionu, „Mr. Universe“ titulo savininku, Jiezno kultūrizmo klubo „Uola“ vadovu ir treneriu Vytautu Sadausku.

 

Po treniruotės visos norinčiųjų pažinti Veiverius komandos pajudėjo į pirmuosius pažinties taškus. Tiesa, šiose varžybose skubėti nereikėjo, nes buvo skaičiuojami tik sumanumo taškai, skiriami už teisingai pagal žemėlapius rastus taškus bei teisingai išspręstas tuose taškuose esančias užduotis. Varžybų rezultatai ir parodė, kad laimi ne greičiausias, o sumaniausias.

 

Grįžusius iš orientavimosi varžybų sportininkus pasitiko dar viena sumanumą skatinanti akcija – UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro“ ir VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ surengta ekologijos valandėlė „Pasaulis aplink mus“, kurioje buvo galima sužinoti, kaip teisingai rūšiuoti atliekas, o mažesniems ir išmokti pasigaminti žaislų iš antrinių žaliavų.

 

Tirštėjant vakaro šešėliams, į Veiverių seminarijos parką pradėjo plūsti svečiai iš viso Prienų bei aplinkinių kraštų. Čia tradicine Veiverių krašto daina, kurią atliko Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro (KLC) vokalo grupė „Cukraus pudra“, prasidėjo šventinis koncertas. Į šventinį vakarą atskubėję valdžios atstovai – Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Palionis, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorius Egidijus Visockas, tarybos nariai sveikino ne tik visus veiveriškius bei šventės svečius, bet ir renginio organizatorę, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro direktorę Virginiją Mitrikevičienę. Šiemet šventė sutapo su jos gimtadieniu.

 

Šventinio koncerto metu buvo apdovanoti šių metų vasaros šventės sportinių varžybų nugalėtojai, o jiems skambėjo Kazlų Rūdos pučiamųjų orkestro „Kvinta plius“ fanfaros. Parką drebinant orkestro instrumentų muzikai, sudrebėjo ir dangus. Visų nuostabai danguje pasirodė Rolando Kalinausko pilotuojamas lėktuvas. Ko gero, didžiausias siurprizas ir džiaugsmas, bent jau patiems mažiausiems, buvo iš lėktuvo pažiręs saldainių lietus. Tiesa, gaudyti bei rinkti saldainių skubėjo ir mažųjų tėveliai.

 

Tuo tarpu šalia seminarijos parko pievoje siūbavo didelis oreivių klubo „Audenis“ oro balionas. Deja, dėl nors ir ne itin stipraus vėjo, tačiau siekiant užtikrinti keleivių saugumą jis nepakilo. Vis tik didelis linguojantis balionas privertė ne vieną skubėti prie jo ir susipažinti su oreiviais ir baliono valdymo ypatumais.

 

Sceną iš „Kvintos plius“ perėmė Balbieriškio liaudiškų šokių kolektyvas „Ringis“ bei Veiverių KLC meno mėgėjų kolektyvai. Juos keitė jaunimo grupės. Scenoje dainavo dar praėjusiais metais Veiverių krašte savo balsais nuostabą sukėlusi merginų grupė „Be rėmų“ iš Alytaus ir beveik visas Lietuvos merginas savo dainomis pavergęs Martynas Kavaliauskas. Išsišėlusi minia ne tik prašė pakartojimų, sušoko Veiverių krašto bendrą šokį, bet ir masine daina „Su gimtadieniu“ dar kartą pasveikino šio vakaro sukaktuvininkę. Na, o vakarą vainikavo merginų grupė „Pinup Girls“ ir šventiniai fejerverkai.

 

Išblėsus šeštadienio vakaro triukšmui, sekmadienį Veiverių Šv. Liudviko bažnyčioje skambėjo Oninių atlaidų varpai, o pašventintos ūkininkų dovanos karieta atkeliavo į Veiverių seminarijos parką. Jame Veiverių klebonas Kęstutis Vosylius raikė bei visiems atlaidų dalyviams bei svečiams dalino kvapnią ir skanią duoną.

 

Po šv. Mišių seniūnijos gyventojams ir svečiams nuotaikingą popietę Veiverių A. Kučingio meno mokyklos kiemelyje dovanojo Prienų kultūros ir laisvalaikio vokalinė grupė „Aksomas“, Višakio Rūdos kapela „Šaltinėlis“ bei Veiverių KLC meno mėgėjų kolektyvai.

 

Prie gausių vaišių prisijungė ir Nemuno kilpų regiono žvejai. Jie visus vaišino jau nuo ryto verdama ir seminarijos parku sklindančiu kvapu viliojančia žuviene.

 

Veiverių krašto vasaros šventę šiemet organizavo Veiverių kultūros ir laisvalaikio centras. Ją parėmė Prienų rajono savivaldybė, UAB „Veiverių skonis“, Laima ir Vidas Ruseckai, UAB „Gulbelė“, UAB „Agrokoncernas“, UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“, Rimanto Vaičiuko IĮ, UAB ,,Korpus‘‘ (Mobili ratų taisykla, Prekyba padangomis, Padangų restauravimas), Simo Kvietkausko IĮ ,,Atminimas“, Prienų – Birštono krepšinio klubas „Vytautas“, LR Seimo narys Andrius Palionis ir Ramunė Celiešienė. Renginio viešinimu šventę parėmė Nemuno krašto laikraštis „Naujasis Gėlupis“ bei žinių portalas „kvitrina.lt“.

 

Prie šventės prisijungė viešoji įstaiga „Pakuočių tvarkymo organizacija“, uždaroji akcinė bendrovė „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė, oreivių klubas „Audenis“, individuali įmonė „Geležinis špinatas“, viešoji įstaiga „Vaikai Tėvynės ateičiai“, Veiverių Antano Kučingio meno mokykla, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, Veiverių biblioteka, Veiverių seniūnija, Skriaudžių kaimo bendruomenė.

 

Organizatoriai dėkoja organizacinei šventės komandai: Jurgitai Dranginienei (už vaikų sportinių varžybų organizavimą), Juliui Bereišai (už krepšinio bei futbolo varžybų organizavimą), klebonui Kazimierui Skučui, ūkininkui Sauliui Mačiui ir Vidui Kavaliauskui (už oro baliono pakilimo taką), Kęstui Marčiulioniui (už šventės kvieslių (baikerių) subūrimą) bei Vilijai Krasauskienei ir Oksanai Venckūnienei.