Draugiškas mačas Tarptautinei šachmatų dienai paminėti

Praėjusį ketvirtadienį Tarptautinė šachmatų diena buvo paminėta draugišku maču tarp Birštono šachmatininkų ir besiilsinčiųjų (besigydančių) „Eglės“ sanatorijoje. Tarptautinė šachmatų diena liepos 20-ąją minima nuo 1966 metų Pasaulinės šachmatų federacijos (FIDE) sprendimu.

 

Šachmatai – stalo žaidimas ir intelektualus sportas, kuriame rungiasi du priešininkai. Žaidimas vyksta specialioje 64 langelių dydžio lentoje, kurioje varžovai kovoja dvejomis skirtingų spalvų kariaunomis (juodaisiais ir baltaisiais). Žaidimo tikslas – paskelbti priešininko karaliui matą.

Šachmatai – labai senas žaidimas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad žaidimui apie 2000 metų. Šachmatai atsirado Indijoje. „Šach-mat“ reiškia „valdovas mirė“.

Lietuvoje šachmatais pradėta žaisti apie XVII a.. Tuomet tarpusavyje rungtyniavo Lietuvos didikai. 1887 m. Vilniuje buvo įkurtas pirmasis šachmatų būrelis (šachmatų susirinkimas, pagal Peterburgo pavyzdį). Šiuo metu Lietuvos šachmatų meistrai gerai žinomi ir lenkia Europos šachmatų žaidėjus. Žymiausi Lietuvos didmeistriai: Eduardas Rozentalis, Viktoras Gavrikovas, Aloyzas Kveinys, Vidmantas Mališauskas, Darius Ruželė, Šarūnas Šulskis, Viktorija Čmilytė, Dagnė Čiukšytė.

Į „Eglės“ sanatorijos poilsio salę susirinko 11 birštoniečių, o priešininkų tik 4.

Kaip sakė renginį organizavęs šachmatų treneris Kazys Lukošius, birštoniečių komandoje buvo ir vyresnių žaidėjų, ir moksleivių, kurie norėjo išbandyti savo jėgas su iš kitur atvykusiais žaidėjais. Kadangi birštoniečių buvo ženkli persvara, beveik visiems teko žaisti su poilsiautojais. Pasirodo, birštoniečiai – gana stiprūs šachmatų žaidėjai. Jie pagal komandų rezultatus laimėjo 10,5:4,5 taško.

K. Lukošius pažymėjo, kad yra pageidavimas dažniau rengti šachmatų turnyrus su svečiais.

Treneris pasidžiaugė savo ugdytiniais Linu, Justu ir Tadu Andriekais, Nojumi Sargevičiumi, Titu Lukoševičiumi bei Kastyčiu Valatka, kurie gerai pasirodė šiame turnyre.

Kaip visada gerai sekėsi Danutei Urbanavičiūtei, Jonui Januškai, Aurimui Mikulevičiui, kurie mėgsta šį intelektualų žaidimą ir stengiasi kuo daugiau žaisti, dalyvauti įvairiose varžybose.

Visi žaidėjai gavo dovanų „Eglės“ sanatorijos kuponus į baseiną, o moksleiviai – dar ir kepuraites bei užrašų bloknotus.

 

Informaciją parengė Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close